Catering dietetyczny – plusy i minusy

Catering dietetyczny – plusy i minusy

Catering dietetyczny – plusy i minusy. Zastanawiasz się jak zabrać się do zmiany nawyków żywieniowych. Chciałabyś coś zmienić, ale nie wiesz od czego zacząć. Nie masz czasu na zakupy i przygotowywanie posiłków, które są w stanie zapewnić Ci zdrowie. Bardzo łatwo możesz rozwiązać ten problem. Wystarczy zamówić catering dietetyczny.

Catering dietetyczny to odpowiedź na zabieganie społeczeństwa, które coraz większą uwagę przykłada do prawidłowego odżywiania i troski o własne zdrowie i samopoczucie. Bo jak wiadomo sama aktywność fizyczna nie wystarczy, przyczyni się oczywiście w walce o wymarzoną sylwetkę, ale to odpowiednia dieta gra zawsze “pierwsze skrzypce”. Coraz więcej firm oferuje właśnie catering dietetyczny swoim klientom.

Mają bardzo szeroki wybór można wybierać pośród różnych diet, m.in.:

  • Diety dla wegetarian
  • Diety dla vegan
  • Diety dla diabetyków
  • Diety bez laktozy
  • Diety bez glutenu
  • Diety bez nabiału
  • Dieta śródziemnomorska
  • Dieta dla sportowców
  • Dieta antycellulitowa
  • I wiele innych.

Catering dietetyczny – plusy i minusy

Wystarczy wybrać jeden z dostępnych wariantów i cieszyć się szczupłą sylwetką. Niektóre firmy mają możliwość dobrania odpowiedniej diety dla klienta przez dietetyka, który służy radą na każdym etapie naszego odchudzania.
Catering dietetyczny jest świetnym rozwiązaniem na miarę dzisiejszych czasów.

Po konsultacji z dietetykiem i dobraniu odpowiedniej diety, odpowiadającej naszym preferencją, wystarczy podać adres dostawy i nasze codzienne posiłki będą czekać każdego ranka pod drzwiami. W wygodny sposób mamy zapewnione pożywienie na cały dzień, wystarczy tylko podgrzać. Sposób pakowania żywności w pudełka daje dodatkową łatwość użytkowania bo możemy zabrać nasze jedzenie w podróż, gdy, np. nie zdążymy zjeść w domu.

Idealnie skomponowane posiłki , świeże, zawierające mnóstwo witamin, odpowiednio zbilansowane tylko z naturalnych składników sprawiają że catering dietetyczny zyskuje coraz większe grono sympatyków. Dodatkowo nasze odchudzanie staje się czymś bardzo przyjemnym, gdy jemy zdrowo, kolorowo, a posiłki są ciekawie skomponowane.

Odchudzanie, dbanie o swoje zdrowie i samopoczucie staje się dziecinnie łatwe i interesujące. Zaczynamy dostrzegać ja wiele zalet ma catering dietetyczny. Nie musimy sami, na własną rękę szukać, dobierać odżywiania, które zapewni nam oczekiwany efekt, a potem sporządzać listę zakupów i poszukiwać składników w sklepach, by wreszcie przejść do ostatniego etapu, czyli gotowania.

Wszystko to jest czasochłonne i dla laików w temacie zdrowego odżywiania może stanowić nie lada wyzwanie. Dlatego czasem ludzie rezygnują z odchudzania, albo w ogóle nie zaczynają bo twierdzą, że jest to mozolna praca i nie są w stanie wykrzesać choćby godziny wolnego czasu, w swoim napiętym
grafiku, by móc przyrządzać sobie zbilansowane posiłki.

Choć nie kiedy są to tylko wymówki, którymi siebie karmimy by zagłuszyć wyrzuty sumienia spowodowane nie zdrowym stylem życia, brakiem aktywności fizycznej, czy śmieciowym jedzeniem. Catering dietetyczny jest odpowiedzią na wszelkie wymówki. Dodatkowo sprawia, że mamy nawet więcej czasu niż byśmy przypuszczali. Zyskujemy go nie musząc zastanawiać się co przygotujemy na obiad czy kolacje, nie tracimy czasu w sklepowych kolejkach.

Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć, np. na aktywność fizyczną, pobycie z rodziną, rozwijanie swoich pasji, zainteresowań. Co tylko zechcemy, w pełni decydujemy o miejscu dostawy cateringu. Może to być nasze biuro, dom, siłownia gdzie i kiedy tylko chcemy.

Niektóre firmy oferują interesujące promocje i bonusy dla stałych klientów, np. darmową dostawę, konsultacje z dietetykiem, plan żywieniowy, plan treningowy albo jeden zestaw w miesiącu gratis.
Chcąc pozostać na rynku w tej prężnie rozwijającej się branży trzeba być zorientowanym na klienta.

Catering dietetyczny ma swoich popleczników, ale również przeciwników. Niektórym ciężko się przekonać do zdrowego odżywiania, diety bo uważają, że jest to związane z rygorystycznymi zasadami, pełnymi wyrzeczeń decyzjami i jedzeniem niesmacznych potraw, które dużo kosztują.

Jest to nieprawdziwe przekonanie, wynikające najczęściej z niewiedzy a czasem ignorancji na temat diety i prawidłowego odżywiania.
Każdy człowiek, musi dostarczać swojemu organizmowi odpowiednich składników i minerałów, by ten mógł funkcjonować. Nie chodzi tylko aby zaspokoić głód czy pragnienie. Choć często tak jest jemy cokolwiek, nie zwracając na to uwagi byle tylko nie być głodnym, co jest naturalnym odruchem, pierwotnym instynktem – zaspokajać swoje fizjologiczne potrzeby.

Ale to co jemy nie zawsze pokrywa się z tym co powinniśmy jeść, aby nasz organizm odżywić i dostarczyć mu tego czego potrzebuje.

Catering dietetyczny nie tylko przyczynia się do odchudzania, czy zmiany nawyków żywieniowych. Ma duży wpływ także na samą świadomość tego co dobre dla nas. Zwracamy większą uwagę co dostarczamy i jak odżywiamy nasze wnętrze. Stajemy się bardziej świadomi i zorientowani na swoje zdrowie i życie. Staramy się nie tylko poprawić jakość naszego jedzenia, ale zaczynamy dostrzegać inne obszary naszego życia, których zmiana lub modyfikacja wpłynie znacząco na komfort, zadowolenie z obecnego jestestwa.

angielski francuski niemiecki hiszpański