Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę?

Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę?

Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę? Jeśli mamy ogród, czy też działkę, to na pewno jednym z urządzeń, które może się nam bardzo przydać, będzie kosiarka. Taka dobra kosiarka znacznie ułatwi i przyspieszy pracę przy koszeniu trawy. Warto zainwestować w  naprawdę dobrej jakości kosiarkę, ponieważ tylko taka da nam pewność, że trawa będzie wyglądać dobrze i nie będzie na przykład wysychać.

Gdzie kupić dobrą kosiarkę?

Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę?

Dla osób, które nigdy nie dokonywały takiego wyboru, może to być lekkim problemem. Najlepszym wyborem będzie po prostu udanie się do dobrego sklepu, który oferuje sprzęt ogrodniczy i poszukanie osoby, która będzie w stanie doradzić przy wyborze kosiarki. Na pewno nie będzie to każdy, ponieważ nie każdy pracownik dobrze zna się na wszystkich urządzeniach. Jeśli ma pojawić się ktoś, kto nie powie nic nowego, prócz tego, co znajduje się w opisie urządzenia, to lepiej jest pójść do innego miejsca. Jeśli już mamy wydać co najmniej kilkaset złotych, to niech to będą dobrze wydane pieniądze (kosiarki spalinowe).

Przed zakupem kosiarki warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, a więc gdy już powiemy sprzedawcy, czego szukamy i czego oczekujemy, to następnie czas przyjrzeć się kilku elementom.

Na początku zacznijmy od takiej dość istotnej rzeczy, która będzie wpływać na wygląd naszego trawnika, czyli w jaki sposób reguluje się wysokość koszenia trawy. Taka możliwość regulacji powinna być, ponieważ raz, gdy trawa jest niska, lecz chcemy jeszcze bardziej ją przyciąć, to nie każda kosiarka da nam taką możliwość, natomiast przy kosiarkach z regulacją wysokości może się to udać. Dodatkowo to pozwoli na równe ścięcie trawy na całej działce, dzięki czemu będzie się ona dobrze prezentować.

Kolejnym elementem, który powinien przykuć naszą uwagę, powinna być obudowa kosiarki. Nigdy nie decydujmy się na kosiarki, które wykonane są z plastiku. Obudowa powinna być metalowa, a także ocynkowana, aby nie rdzewiała. To jest bardzo ważne, ponieważ dobra obudowa zapewnia nam bezpieczeństwo. Plastik bardzo łatwo się uszkadza, a więc szybko można doprowadzić do tego, że noże przy kosiarce nie będą zabezpieczone i może ona stanowić zagrożenie. Metal zapewnia także dłuższą żywotność kosiarce i oczywiste, że wytrzymałość.

Teraz czas na coś, co wpływa na wygodę osoby, która kosiarkę będzie obsługiwać, a mianowicie uchwyt. Powinna być regulowana jego wysokość i pozycja. Dzięki temu każdy będzie mógł kosić trawę i choć trochę ograniczy się zmęczenie tej osoby. To, że koszenie trawy jest pracą, to nie oznacza, że musi to być bardzo męczące. Źle ustawiony uchwyt może powodować między innymi bóle kręgosłupa, więc jest to mały, ale istotny szczegół (kosiarki samojezdne).

Tym razem znów coś, co ma duże znaczenie, jeśli chodzi o jakość koszenia i wygląd trawnika, a mianowicie noże, ich wielkość i jakość. Noże powinny być wykonane z materiałów bardzo dobrej jakości i muszą być zabezpieczone. Nie powinny zbyt szybko się tępić i nie należy zwrócić uwagę, by były wystarczająco ostre. Nie mogą one szarpać trawy, lecz mają każdy kawałeczek trawnika dokładnie i równo kosić. To tak naprawdę od nich zależy, jak na końcu będzie wyglądać cały trawnik i czy będzie spełniać oczekiwania właścicieli.
Ważne w kosiarkach są również koła. Powinny być ona porządnie wykonane i mocno zamontowane. Kosiarką często poruszamy się po nierównym terenie, który łatwo może doprowadzić do jakichś drobnych uszkodzeń i może również wpłynąć na uszkodzenie kół, lecz one muszą to wszystko wytrzymać.

Nie bez znaczenia jest również prostota uruchomienia kosiarki. Teraz już nie trzeba zawsze uruchamiać kosiarki, za pomocą linki, którą trzeba mocno pociągnąć. Chyba każdy kojarzy ten sposób i fakt, że na początku może być z tym wielki problem. Teraz istnieją także kosiarki, w których odpalenia dokonuje się, po prostu wciskając odpowiedni guzik. Jeśli ktoś chce więc łatwo i szybko odpalać kosiarkę i nie męczyć się z szarpaniem linki, to niech po prostu szuka takiej kosiarki, która będzie posiadać odpowiedni guzik.

No i ostatnim punktem w poszukiwaniach może być przykładowo wybranie kosiarki z koszem, czy też bez niego. Jeśli wybierzemy kosiarkę z koszem, to będzie to spore ułatwienie, ponieważ nie trzeba potem zbierać trawy, tylko wystarczy ja składować w jednym miejscu. Oczywiście kosze są różnych rozmiarów i należy je dopasować do wybranej kosiarki. W przypadku małych kosiarek kosz nie może być zbyt duży, więc wynosić trawę będzie trzeba dość często, ale chyba i tak będzie to wygodniejsze i dokładniejsze rozwiązanie, niż późniejsze grabienie trawy.

Wybór idealne kosiarki nie jest taki łatwy i warto temu poświęcić, choć kilka godzin, lecz potem, dzięki temu na pewno będzie łatwiej i przyjemniej kosić trawnik.

angielski