Namioty sferyczne ogrodowe

Namioty sferyczne ogrodowe

Magiczne, niesamowite, luksusowe, tajemnicze, współbrzmiące z naturą, przyjazne dla środowiska, tak dokładnie określa się namioty sferyczne ogrodowe. To składana konstrukcja mobilna, która posiada duże przezroczyste okna i wysokie sufity. Ciekawy kształt powoduje efekt wow i chęć wejścia do jego wnętrza. Namioty nadają się na każdą okazję latem i zimą. To funkcjonalne rozwiązanie z szybkim zwrotem kosztów, które w każdym ogrodzie spełni swoje funkcje. Dostępne są różne rozmiary namiotów, dlatego można je zainstalować na dowolnej powierzchni. Zamiast standardowej altany ciekawie wpasuje się w wolną przestrzeń. Również te kuliste namioty o większej średnicy służą jako domek letni. Nadają się również jako zadaszenie przykrywające basen w ogrodzie, utrzymując ciepło i chroniąc przed liśćmi.

Namioty sferyczne ogrodowe

Nazywane są także geodezyjnymi namiotami kopułowymi i cieszą się coraz większą popularnością. W konstrukcji namiotu stosowana jest wysokiej jakości stal oraz tkanina poliestrowa powlekana PCV. Czy prosty projekt namiotu jest zbyt powszechny do zamontowania w ogrodzie? Czy chcesz mieć specjalny projekt przestrzeni na zewnątrz? Teraz opracowuje się najnowsze produkty namiotowe, który przynoszą nowe wrażenia. Namioty sferyczne ogrodowe mają unikalny kształt oraz mocną i trwałą konstrukcję.

Kto potrzebuje namiotów sferycznych ogrodowych?

glamping namioty
glamping namioty

Wszyscy, którzy kochają przyrodę. Przenośne namioty są również odpowiednie dla osób potrzebujących przestrzeni życiowej, przechowywania lub uprawy. Mogą służyć jako kwatery mieszkalne, kempingi eko-turystyczne, sezonowe chaty rybackie i myśliwskie, obozy bazowe lub schroniska. Namioty sferyczne ogrodowe są wprost idealne do zagospodarowania przestrzeni, ponieważ nadaje się do wykorzystania jako szklarnia lub oranżeria. To także nowoczesny ogród zimowy który można bardzo gustownie wyposażyć.

Wielu ogrodników postanowiło wykorzystać namioty sferyczne do suszenia warzyw. Ale to nie wszystko w okresie wiosennym jest on pomocy przy uprawie roślin, natomiast w środku lata wykorzystywany jest do suszenia ziół. Temperatura w nim dochodzi do 40 stopni C, dzięki czemu suszenie odbywa się w sposób naturalny. W okresie jesiennym można z powodzeniem suszyć owoce i warzywa. Nagrzana słońcem podłoga oddaje ciepło w ciągu nocy. Pokrywa geodezyjna wytrzymuje znacznie lepiej porywy wiatru, bardzo szybko się nagrzewa i szybciej chłonie energię. W namiocie sferycznym ogrodowym wspaniale dojrzewają na przykład winogrona.

Wytrzymała konstrukcja namiotów sferycznych ogrodowych

Geodezyjny namiot kopułowy wykorzystuje specjalne rury stalowe o wysokiej wytrzymałości, ocynkowane lub pomalowane. PCV do wykonania pokrycia dachowego, które nigdy nie blaknie, nie zawiera pleśni a także jest pyłoszczelne, wiatroszczelne, utrzymujące ciepło itp. Ponadto dostępne są różne opcjonalne akcesoria, takie jak klimatyzacja, podłoga, przezroczyste pokrycia dachowe, szklane drzwi, doskonałe oświetlenie, nagłośnienie i tak dalej. Namiot sferyczny ogrodowy to także ozdoba każdej przestrzeni, wygląda niecodziennie a wybierając dowolny kolor poszycia można harmonijnie połączyć go z pozostałym wyposażeniem ogrodu.

Ramy namiotu są wykonane z wytrzymałej stali ocynkowanej o idealnym stosunku wytrzymałości do masy. Ale czym jest stal ocynkowana ogniowo? Ważnym pytaniem jest stal obrabiana specjalnym procesem zanurzania części metalowych w kąpieli ze stopionego czystego cynku,  co zapewnia niezrównaną ochronę przed korozją i trwałość nawet w ekstremalnych warunkach wysokiej wilgotności i wody. Kopuły są również stosunkowo lekkie i samonośne, składające się z ramy i osłony membranowej.

Membrana wykonana jest z podwójnego materiału o wysokiej wytrzymałości. Poliester powlekany PVC, wodoodporny, odporny na promieniowanie UV i wiatroodporny, wytrzymuje prędkość wiatru do 75 mil na godzinę. Membrana zatrzymuje kurz i brud i można ją myć pistoletem ciśnieniowym. Geodezyjny namiot kopułowy ma konstrukcję modułową, jest łatwy do rozłożenia, a wszystkie pokrowce z PVC można złożyć.

Luksusowe, wodoodporne, przezroczyste namioty sferyczne ogrodowe

Namioty sferyczne ogrodowe
Namioty sferyczne ogrodowe

Namioty sferyczne ogrodowe dają poczuć kontakt z naturą i luksus. Życie na świeżym powietrzu nigdy nie będzie takie samo dla miłośników przyrody, odkrywców, obserwatorów gwiazd lub innych osób, które kochają przebywanie na świeżym powietrzu. Profil kopuły zapewnia ciepłą przytulną kameralną atmosferę. Namioty całoroczne to doskonały projekt, który wykorzystuje minimum materiału. Ramy są zaprojektowane tak, aby wytrzymać zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne obciążenia ciężarem.

Przebywanie w ogrodzie jest możliwe o każdej porze roku, w sezonie letnim namiot sferyczny spełni się jako altana czy taras. Goście przychodzący na kawę czy grilla będą zachwycać się całą konstrukcją, doceniając zmysł aranżacyjny właścicieli. To modny sposób na wyposażenie oraz dekorację ogrodu, można cieszyć się świeżym powietrzem podczas snu na wygodnym łóżku, patrzeć w gwiazdy z ciepłej sofy, a rano brać prysznic.

Zobacz podobne rozwiązania:

Można samodzielnie udekorować namiot, pokryć podłogę, powiesić lampy, zastosować zasłony w swoim ulubionym kolorze, cieszyć się muzyką w południowym słońcu. To także doskonałe rozwiązanie rozwiązujące problemy z pomieszczeniem gości w domu, którzy na pewno będą zachwyceni spędzeniem nocy w takim namiocie. Zdarza się, że zapada decyzja o wykorzystaniu namiotu sferycznego ogrodowego jako miejsce garażowe na samochód, ustawienie regałów na akcesoria samochodowe lub ogrodnicze. Możliwości wykorzystania takiego produktu jest wiele. Dużych rozmiarów namioty sferyczne mogą posłużyć do zorganizowania prywatki bez względu na panujące warunki atmosferyczne.