Nowoczesne systemy parkingowe

Nowoczesne systemy parkingowe

Nowoczesne systemy parkingowe. Należy mieć świadomość, że producenci systemów parkingowych z roku na rok podnoszą jakość swoich produktów. Jakie cechy wspomnianych systemów mają zdecydowanie największe znaczenie dla użytkowników? Warto zdawać sobie sprawę, że klienci postawili już bardzo wysoko poprzeczkę producentom. Ich oczekiwania dotyczą bowiem nie tylko schludnego wyglądu, ale również kosztów eksploatacji czy wyglądu.

Obecnie bardzo duże znaczenie ma dbanie o koszty całkowite systemu kontroli dostępu. Nabywcy systemów parkingowych mają świadomość, że suma ostatecznych wydatków na naprawy sprzętu czy konserwację sprzętu kupionego po znacznie niższej cenie mogą być bardzo wysokie.

Niezawodność

Inwestor podejmując decyzję o zakupie systemu parkingowego powinien bardzo dokładnie zagłębić się w szczegóły parametrów jego poszczególnych elementów. Warto bowiem wiedzieć, że niewłaściwie dobrany sprzęt może nie tylko być bardzo obciążony, ale również będzie wymagał bardzo częstych napraw. Ponadto system musi odpowiadać wielkości danego parkingu. Powinien również spełniać oczekiwania właściciela jeżeli chodzi o dodatkowe funkcje. Nie można zapomnieć o przyjrzeniu się możliwościom szlabanu. Należy do nich zaliczyć m.in. liczbę cykli jaka może zostać bez szwanku przepracowana do pierwszej kontroli.

Koniecznie trzeba zaznaczyć, że w przypadku, gdy w danym miejscu użytkowania będzie odbywał się wzmożony ruch, trzeba zadbać, aby miało to odpowiednie przełożenie na daną częstotliwość jeżeli chodzi o użytkowanie. Warto bardzo dokładnie przyjrzeć się producentom poszczególnych produktów. Bardzo istotne znaczenie będzie bowiem miało  jego uczestniczenie w całej procedurze związanej z zakupem systemu. Producent powinien udzielić właściwych porad związanych z wybraniem odpowiedniego sprzętu, a także pomagać przy serwisach.

Warto zdawać sobie sprawę, że niezawodna firma musi być blisko swoich klientów. Trzeba także podkreślić, że bardzo rozbudowana sieć dealerów będzie w stanie zagwarantować bardzo szybką reakcję na każde zgłoszenie. Na niezawodność składa się oczywiście system jako całość. Inwestor użytkujący system parkingowy jednego producenta musi mieć świadomość, że w przypadku, gdy będzie chciał dokonać zakupu elementów u innego może dojść do sytuacji, że nie będą one za sobą kompatybilne.

Szczelność

Warto wiedzieć, że właściciele parkingów chcieliby mieć całkowitą pewność, że ich parkingi są szczelne. Oznacza to, że praktycznie wszystkie wjazdy, jak i wyjazdy muszą być rejestrowane. Nie wszyscy przedsiębiorcy mają jednak świadomość, że do omawianej szczelności systemu parkingowego należy zaliczyć oprogramowanie, prawidłowy projekt, instalację oraz urządzenia. Ponadto bardzo dobre oprogramowanie jest w stanie zarejestrować wszystkie zdarzenia nie tylko na parkingu, ale także wokół niego. Należy zaznaczyć, że pętle indukcyjne, które są stosowane przez najbardziej renomowane systemy są w stanie rozpoznać nie tylko pojawienie się pojazdów przy szlabanie, ale również kierunkowość jego przejazdu.

Warto również wiedzieć, że w przypadku, gdy przy wjeździe na dany parking najpierw zostanie pobrany bilet, a następnie auto się wycofa, pętla nie tylko wychwyci całą sytuację, ale również dokona anulacji biletu. Koniecznie należy również zdawać sobie sprawę, że szczelność systemu parkingowego może być zwiększona przez zastosowanie dodatkowych funkcji związanych z rozpoznawaniem tablic rejestracyjnych.

Oszczędność

Nowoczesne systemy parkingoweWarto wiedzieć, że w miejscach, gdzie funkcjonują najbardziej renomowane systemy parkingowe zostało zaobserwowane zwiększenie obrotów od 30 do nawet 60%. Jest to oczywiście wynikiem dokładności oprogramowania. Należy zdawać sobie sprawę, że korzyści wynikających ze stosowania najwyższej możliwej jakości systemów jest zdecydowanie więcej. Ponadto zespół obsługi danego parkingu może być ograniczony nawet do jednej osoby, której zadaniem będzie tylko doglądanie monitoringu czy kontrolowanie działania całego systemu.

Nie wszyscy przedsiębiorcy wiedzą, że wystarczy usytuować kasę automatyczną wewnątrz parkingu, a nie na linii wyjazdu. Można w ten prosty sposób zaoszczędzić czas, który kierowca musiałby spędzić w kolejce do opuszczenia parkingu, gdyż kierowca znajdujący się przed nim przedłużyłby ważność karty abonamentowej albo szukał drobnych.

Kierowcy oszczędzają także czas na szukanie wolnego miejsca do zaparkowania, ponieważ przed wjazdem będzie wyświetlała się informacja nie tylko o ich liczbie, ale również ich usytuowaniu. Ponadto oszczędności z inwestycji w najwyższej możliwej jakości system parkingowy będą obejmowały także obszar energooszczędności. Warto pamiętać, aby jeszcze na etapie planowania zakupu systemu parkingowego bardzo poważnie zastanowić się czy firma w przyszłości będzie rozbudowywała istniejący parking lub wyposażyła go w dodatkowe urządzenia, do których należy zaliczyć kasy automatyczne. Wspomniane zmiany będą wiązały się nie tylko i wyłącznie z dodatkowymi kosztami urządzeń, ale również ewentualną dopłatą do licencji danego oprogramowania.

angielski