Poradnik jak przygotować się do zakupu sukni ślubnej

Poradnik jak przygotować się do zakupu sukni ślubnej

Poradnik jak przygotować się do zakupu sukni ślubnej – zakup sukni ślubnej to nie lada wyzwanie, cały proces może ciągnąć się przez długie tygodnie, a ostatecznie może się okazać, że zakupiona suknia to jednak nie to. Jednak jest kilka sprawdzonych rad, które mogą Ci pomóc w tym procesie.

Przed rozpoczęciem zakupów

Ustal ile możesz wydać

Pierwsze co musisz zrobić przed rozpoczęciem poszukiwania sukni ślubnej to określenie swojego budżetu, to on będzie zawężał krąg twoich poszukiwań. Dzięki temu, że będziesz wiedziała, ile pieniędzy możesz poświęcić akurat na ten wydatek ślubny, zaoszczędzisz sobie nerwów, znajdując idealna suknie, na którą jednak nie będzie Cię stać. Ceny sukien ślubnych są naprawdę różne, zaczynają się od kilkuset złotych, a ich górny pułap nie jest ustalony. Dlatego musisz sama ustalić maksymalna cenę sukni ślubnej, jaka jesteś w stanie zapłacić

Określ fason do swojej sylwetki

Poradnik jak przygotować się do zakupu sukni ślubnejTo, że jakaś suknia ślubna nam się podoba, to połowa sukcesu, następne pytanie brzmi czy będzie ona wyglądała na nas dobre. Nawet najpiękniejsza suknia ślubna, na wieszaku, może wyglądać strasznie na danej osobie, podkreślając jej mankamenty urody. Dlatego pierwsze co musisz zrobić to określić typ swojej sylwetki, a następnie dobrać do niej suknie. Suknie w fasonie litery A, są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Ich rozszerzająca się ku dołowi forma, zatuszuje zarówno zbyt szerokie biodra, jak i nada kobiecej sylwetki kobietom o smukłej linii. Suknia ślubna syrenka jest doskonała dla kobiet o kształtach doskonałej klepsydry. Sukienka beza dedykowana jest paniom o smukłej figurze, które są dość wysokie, przez co ta forma sukni ślubnej nie będzie ich przytłaczać. Suknia z gorsetem, o nie najlepszy pomysł dla kobiet o okrągłym biuście. Pomimo wszelkich opinii, Duży biust podniesiony przez gorset, wygląda bardziej wyzywająco niż seksownie, jednak suknie sprawdza się dla kobiet o średnich rozmiarach piersi, które chcą nadać sylwetce talie i odpowiednie proporcje. Modeli sukni ślubnych jest bardzo wiele, dlatego łatwiej będzie Ci dokonać wyboru tylko spośród tych, które podkreślą twoja urodę niż sposób wszystkich fasonów.

Wybierz kolor i materiał

Jeśli wiesz już, jaki masz budżet i jaki fason jest dla Ciebie najlepszy, określ wstępnie jaki kolor sukni ślubnej odpowie Ci najbardziej. Czy może jest to klasyczna śnieżna biel, czy może jej bardziej złamane odcienie, lub w ogóle beże. Materiał to także bardzo ważna kwestia, zawężająca obszar poszukiwań, jeśli na przykład chcesz posiadać koniecznie suknia ślubna z koronkami, to ułatwi Ci wybór w salonach ślubnych i pozwoli ekspedientce bez tracenia czasu pokazać odpowiednie dla Ciebie modele.

W dniu zakupów

Wyśpij się

W przed dzień poszukiwań sukni ślubnej wyśpij się, wypoczęta, będziesz jaśniej myśleć oraz łatwiej będzie Ci podejmować logiczne decyzje.

Odpowiednio się ubierz

Chodzi tutaj bardziej o Twoja bieliznę niż okrycie wierzchnie. Najlepiej, jeśli będziesz miała na sobie cielistą bieliznę. Jej fason pozostaje bez znaczenia, chodzi tutaj o to, aby kolor jej był jak najbardziej zbliżony do Twojego naturalnego odcienia skóry. Jeśli chodzi o resztę ubiory, postaw na wygodę. Zwykłe jeansy i T-shirt, powinny być odpowiednim strojem, który nie będzie Ci przeszkadzał w trakcie przymiarek.

Wyszykuj się

Żadna kobieta, nie lubi patrzeć na siebie w lustrze, kiedy nie zrobionego makijażu i ułożonych włosów. Zadbaj o to w dniu poszukiwań sukni ślubnej. Nawet najpiękniejsza suknia ślubna, będzie się źle prezentować, w zestawieniu z brakiem makijażu i włosami upiętymi w niedbały kucyk. Dodatkowo Ty będziesz zniechęcona zakupami, widząc swoje kiepskie odbicie w lustrze i zamiast skupić się na sukniach ślubnych będziesz skupiać się na swoich mankamentach.

Zabierz ze sobą buty docelowe

Jeśli nie masz jeszcze takich kupionych, to zabierz ze sobą te o zbliżonej długości do planowanych. Wbrew pozorom, suknia ślubna powinna być także dobrana do butów, zwłaszcza jeśli chodzi o jej długość.

Idź na zakupy z zaufana osobą

Zakupy sukni ślubnej w pojedynkę to nie jest najlepszy pomysł. Oczywiście będziesz miała do pomocy pracowników salonu, jednak tylko bliska osoba jest w stanie czasem powiedzieć nam szczerze o tym, że w danym fasonie nie prezentujemy się korzystnie. Ważne jest, aby osoba ta doradzała Ci, a nie spełniała swoje marzenia ślubne na Twojej osobie. Pamiętaj, że to Ty masz się czuć w danej sukni dobre i do Ciebie ma ona także pasować pod każdym względem.

Te kilka porad, potrafi w znaczący sposób ułatwić cały proces poszukiwań te wymarzonej sukni ślubnej, w której wystąpisz na swoim ślubie. Pamiętaj, że sukni ma być dla Ciebie i to Tobie ma się podobać, powinnaś się w niej czuć wygodnie i komfortowo, ponieważ spędzisz w tym stroju kilkanaście godzin. Jeśli znajdziesz już idealną według Ciebie suknię ślubną, jednak nie będzie ona leżała do końca tak jak powinna, nie bój się korzystać z usług krawców. Pomogą oni Ci dopasować dany fason idealnie do Twojej sylwetki. Dzięki czemu będziesz wyglądać zjawiskowo i olśniewająco.