RTV – jakie meble wybrać do salonu? Wskazówki dla laików

RTV – jakie meble wybrać do salonu? Wskazówki dla laików

RTV – jakie meble wybrać do salonu? Wskazówki dla laików. Czy wiesz, jakie meble RTV są najlepsze pod telewizor? Czy piloty, kable i inna elektronika zagraca ci mieszkanie? Jeśli masz problem z organizacją przestrzeni, to najlepszym wyjściem będzie zakup mebla który spełni twoje wymagania i będzie „organizerem” oraz estetycznym meblem. Od tego, jakie meble rtv znajdziesz zależy wygląd twojego salonu. To ważna decyzja – codzienny punkt rozrywki, jakim jest RTV wymaga funkcjonalnego otoczenia. Poznaj kilka zasad, które obowiązują przy wyborze szafek i stolików pod tv.

Wybór mebli RTV. Jaka szafka pod TV?

Wiele osób myśli, że RTV do salonu nie będzie przysparzał trudności. Może nie jest to wielka filozofia, ale faktem jest że trzeba zdecydować się na wiele parametrów: ile miejsca zajmie sprzęt? Jaki będzie dostęp do kabli? Od tego, w jaki sposób to rozwiążesz zależy wygoda przy codziennym korzystaniu z tv. Twój mebel musi zmieścić nie tylko telewizor, tuner, ale też niejednokrotnie router, pudełka z płytami, wtyczki, małe bibeloty. Idealne szafki mają wiele miejsca na tego typu rzeczy, kilka szuflad w których możesz umieścić wiele małych akcesoriów. Sprzęty stojące blisko siebie grożą przegrzaniem i uszkodzeniem. Wybrany mebel powinien zapewnić przepływ powietrza, tak aby nie doszło do zbyt dużych wahań temperatury. Wnęki RTV są zaprojektowane w taki sposób, żeby komponenty nie miały możliwości zbytnio się nagrzać.

Plątanina kabli to przeszłość

RTV – jakie meble wybrać do salonu? Wskazówki dla laikówSzafki RTV, które są zamykane od tyłu ukryją przed wzrokiem domowników i gości plątaninę kabli. Im więcej dużych otworów na kable, tym lepiej: posiadacze sporej ilości elektroniki nie uchronią się przed namnażaniem kabli. Przewody mogą być poprowadzone w taki sposób, że ich obecność umknie uwadze użytkownika. Otwarte modele pod tv są również dobrą opcją, ale w takim przypadku będziesz musiał dbać o uporządkowanie kabli.

Urządzenia elektroniczna z użyciem podczerwieni do odbierania sygnałów zdalnych powinny być umieszczane w szafkach otwartych – dzięki takiemu rozwiązaniu będzie ci o wiele łatwiej pracować. Wielkość tv to najważniejsze kryterium wyboru szafek. Wybierz taki, który zapewni ci stabilne ustawienie i upewnij się, że górna część mebla jest odpowiednio głęboka. Najlepiej wybierać takie szafki, które mają od 5 do 10 cm szerokości. Oczywiście zależy to od modelu naszego telewizora oraz miejsca, którym dysponujemy.

Z jakich materiałów są wykonywane meble pod RTV?

Czy wiesz, jakie materiały sprawdzą się najlepiej w szafkach pod TV? Szlachetność, ciepło i elegancję zapewnia drewno. Klasyczny, drewniany materiał to inwestycja, pasująca do każdego wnętrza. DO wyboru masz też meble wykonane z płyt akrylowych, które wyglądają niezwykle nowocześnie. Wykończenie na wysoki połysk pozwoli ci na utrzymanie ich w idealnej czystości. Tego typu meble świetnie się prezentują w pomieszczeniach dużych i przestronnych, zestawione z wysokiej klasy elektroniką. Im mniejsze pomieszczenie lub im bardziej klimatyczne, stare meble, tym lepiej postawić na niezawodne drewno. 

angielski