Blog dla nastolatków o czytaniu
Blog dla nastolatków o czytaniu: czytanie to hobby wielu młodych ludzi. Jest to czynność, która znacznie nas poszerza i sprawia, że używanie słów mówionych i pisanych jest znacznie mniej problematyczne. Często jednak nie wiemy, jaką pozycję wybrać i zainwestować czas. Inspiracją mogą być różnego rodzaju blogi skierowane do młodych ludzi, które cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju.
Jednak znalezienie atrakcyjnej strony internetowej może być problematyczne, dlatego postanowiliśmy zrobić to za Ciebie z kilkoma ciekawymi sugestiami. Dlaczego warto znać dobre blogi o książkach dla młodych dorosłych? Które z nich warto rozważyć? Zapraszamy do lektury tego artykułu, w którym prezentujemy najciekawsze blogi literackie, które zdecydowanie warto rozważyć.
Dlaczego warto znać dobre blogi o książkach dla młodych dorosłych?
Na pierwszy rzut oka blogi skierowane do młodych ludzi zyskują na popularności wśród osób zainteresowanych dobrą literaturą. Nie jest to jednak zaskakujące, zwłaszcza jeśli przeanalizujemy, ile zalet takie rozwiązania mają wyróżniać. Oczywiście wiele osób miało pytania o to, którą książkę przeczytać dalej. W końcu nikt z nas nie chce czytać tandetnych, bezwartościowych przedmiotów. Blogi książkowe mogą nam ułatwić wybór następnej pracy.
Osoby, które lubią czytać, pokażą tam różne tytuły, więc każdy, kto może być zainteresowany, znajdzie coś dla siebie. Książki opisywane są w nieco inny i niecodzienny sposób – rozumiemy wartość, jaką wnoszą. Rozważ różne gatunki, od dramatu, przez romans i komedię, po książki popularnonaukowe.
Polecamy do poczytania :
-
- przywiązanie Vivian Gornick https://literackigps.pl/autor/vivian-gornick/
- Krzysztof Potaczała zostały tylko kamienie https://literackigps.pl/autor/krzysztof-potaczala/
- Annie Ernaux Nobel https://literackigps.pl/autor/annie-ernaux/
“Bardziej lubię książki niż ludzi”
Jednym z blogów, na który zdecydowanie warto zajrzeć, jest strona “Bardziej lubię książki niż ludzi”. Jest ceniony z dwóch głównych powodów. Przede wszystkim tytuł jest bardzo ciekawie opisowy. Humorystycznie jest to bardzo niebezpieczny blog, ponieważ kiedy autor opisuje konkretny projekt, istnieje duża szansa, że wkrótce będziemy chcieli go przeczytać. Poza tym to bardzo ciekawa książka.
Bardzo ciekawa jest seria z comiesięcznymi zapowiedziami. Autorka zdecydowała się założyć bloga, ponieważ świetnie się bawiła pokazywanie i recenzowanie książek. Od dzieciństwa marzyła o dzieleniu się swoją pracą z innymi. Poza tym osobiście uważa, że nie pisze recenzji, ale w najlepszym razie eseje o książkach.
Jeśli chcemy znaleźć tam obszerne opisy fabuły, warto odwiedzić inną stronę. Teksty te naznaczone są wieloma emocjami, przemyśleniami i wrażeniami związanymi z książką.
“Mniej niż 100 słów”
Innym ciekawym blogiem jest ten zatytułowany „Mniej niż 100 słów”. W większości przypadków, szukając informacji na temat danego tytułu książki, opieramy się na rozwlekłych tekstach, z których będziemy mogli wyciągnąć własne wnioski, czy dana książka jest rzeczywiście odpowiednia. Żadne z nas nie lubi się ograniczać, a jednocześnie czasami jesteśmy uczuleni na krótkie komentarze czy komentarze. Nie zmienia to jednak faktu, że autor bloga „mniej niż 100 słów” robi to doskonale.
Jak można wywnioskować z samej nazwy, żadna z recenzji nie jest dłuższa niż 100 słów, chociaż wszystko jest dość czytelne. Każda z nich zawiera solidną ocenę danego tytułu. Wybór książek jest często bardzo ciekawy i trafia w gusta wielu młodych ludzi. Z tego powodu warto poświęcić kilka minut na przeczytanie tam wpisu.
“Wełniaste podejście do literatury”
Jeśli chodzi o blogowanie książkowe, jednym z tytułów, które z pewnością warto rozważyć, jest “Wełniaste podejście do literatury”. Jest to witryna, która eksplodowała w stosunkowo szybkim tempie. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę wpisy tam zawarte, nie jest to zaskakujące. Po pierwsze mają niepowtarzalny styl, który wyróżnia się z tłumu. Autor opowiada o książkach, przekonując pozornie nieciekawe projekty.
“Czepiam się książek”
Na uwagę zasługuje również blog “Czepiam się książek”. Niestety w tym przypadku treści nie są publikowane zbyt często. Nie zmienia to faktu, że są bardzo interesującymi i często inspirującymi młodymi ludźmi. Autorka traktuje blogowanie jako hobby, dlatego skupia się na najdrobniejszych wątkach, które niektórzy mogą przeoczyć.
“Pierogi pruskie”
Szukasz klasycznych książek? Blog “Pierogi pruskie” został stworzony właśnie dla Ciebie. Przekonamy się, że obszerna i ciekawa analiza uświadamia nam wiele interesujących rzeczy – niektórych z nich weekendowi czytelnicy nie zauważą podczas czytania. Poszczególne wpisy zachęcają do głębokiego myślenia i analizy w nieco niecodzienny sposób.
Literacki GPS – blog literacki |
ul. Giuseppe Garibaldiego 4/203 |
04-078 Warszawa |
604 810 444 |
www.literackigps.pl |