Doradca finansowy Szczecin

Doradca finansowy Szczecin

Doradca finansowy Szczecin – dynamiczny rozwój sektora finansowego w Polsce sprawia, że na rynku pracy pojawia się coraz większe zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Osoby, które interesują się ekonomią, mogą zdecydować się na karierę doradcy finansowego. To ciekawy i przyszłościowy zawód, który daje możliwość samorozwoju oraz wysokich zarobków.

Kim jest doradca finansowy

Zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej na temat pośrednictwa finansowego, podstawowym zadaniem doradcy finansowego jest ochrona majątku swojego klienta. Osoba pracująca w tym zawodzie na podstawie przeprowadzonej analizy potrzeb proponuje wykorzystanie określonych instrumentów finansowych, które umożliwią realizację założeń i celów. Stworzony w formie pisemnej plan finansowy powinien zostać zaakceptowany przez klienta.

Po złożeniu podpisów przez obie strony wdrażane są rozwiązania zgodne z przyjętymi założeniami. Należy podkreślić, że doradca nie ponosi odpowiedzialności za decyzje finansowe podejmowane przez klienta. Obecnie na rynku funkcjonują zarówno doradcy finansowi, jak i pośrednicy finansowi. Czym różnią się od siebie? Pierwsi działają niezależnie i nie są związani z żadnymi instytucjami finansowymi. Drudzy są zatrudnieni w instytucjach finansowych i pobierają z nich wynagrodzenie.

Forma zatrudnienia i zarobki

W związku z tym, że niezależny doradca kredytowy w Szczecinie nie jest związany z żadną instytucją finansową, nie może liczyć na etat i umowę o pracę. Taka forma zatrudnienia jest rzadkością i dotyczy najczęściej osób zatrudnionych w agencjach finansowych. W takim przypadku doradca zwykle otrzymuje niską podstawę oraz dodatkową prowizję za realizację celów i założeń.

Niezależni doradcy finansowi zazwyczaj prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą bez względu na to, czy pracują na własny rachunek, czy też współpracują z agencjami świadczącymi usługi doradcze. Ile może zarobić doradca finansowy? Z dostępnych danych statystycznych wynika, że mediana zarobków osób pracujących w tym zawodzie kształtuje się na poziomie 5270 zł brutto.

Co drugi doradca uzyskuje wynagrodzenie w przedziale od 3930 zł brutto do 7440 zł brutto. Jedna czwarta osób zarabia poniżej tej kwoty, a jedna czwarta powyżej. Przyjmuje się, że w porównaniu do innych bardziej rozwiniętych państw, w Polsce działa niewielu doradców finansowych. Oznacza to, że jest to zawód przyszłościowy i rozwojowy.

Zakres obowiązków doradcy finansowego

Często pada pytanie, czym dokładnie zajmuje się doradca finansowy? Okazuje się, że zakres czynności wykonywanych przez osoby pracujące na tym stanowisku jest naprawdę szeroki. Profesjonaliści oferują swym klientom kompleksową pomoc, dotyczącą zarówno oszczędzania, jak i inwestowania. Osoba współpracująca z doradcą może liczyć na wsparcie przy zawieraniu umowy kredytowej, lokowaniu oszczędności, a także zabezpieczaniu emerytury.

Powyższy przykład pokazuje, że praca w tym zawodzie wymaga obszernej wiedzy z zakresu finansów oraz doskonałej znajomości produktów finansowych. Dzięki temu doradca jest w stanie wybrać oferty, które w najlepszy sposób zaspokoją potrzeby i oczekiwania swego klienta. Od profesjonalizmu prowadzonych działań w dużej mierze zależy, czy współpraca z klientem będzie miała charakter długoterminowy.

Najlepsi fachowcy szybko zyskują zaufanie, które znacząco ułatwia im wykonywanie swej pracy. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak pracuje doświadczony doradca finansowy Szczecin to miasto, do którego warto się udać. W stolicy województwa zachodniopomorskiego działa wielu fachowców, którzy chętnie udzielą szczegółowych informacji na temat swej profesji

Cechy idealnego doradcy

Doradca finansowy SzczecinCzy zostanie doradcą finansowym jest trudne? Okazuje się, że nie. Pracę w zawodzie podjąć może praktycznie każda osoba ze średnim wykształceniem. Niestety niewielkie wymagania sprawiają, że w ostatnim czasie na rynku pojawiło się wielu doradców, których kwalifikacje pozostawiają wiele do życzenia.

Jakie zatem cechy powinien mieć dobry fachowiec? Przede wszystkim rozległą wiedzę z zakresu ekonomii. Znajomość pojęć i mechanizmów rynkowych znacząco ułatwia poszukiwanie najlepszych produktów oferowanych przez instytucje finansowe. Żeby móc utrzymać relacje z klientem, trzeba wyróżniać się także otwartością i uczciwością. Profesjonalny doradca to osoba komunikatywna, która potrafi w precyzyjny i prosty sposób wyjaśnić najważniejsze cechy oferowanych produktów. Należy podkreślić, że świat finansów jest bardzo skomplikowany, dlatego nie każdy ma ochotę zagłębiać się w jego szczegóły.

We współczesnym świecie rozmowy coraz częściej prowadzone są za pośrednictwem elektronicznych narzędzi komunikacji. Profesjonalny doradca powinien więc dysponować nie tylko samochodem, ale również smartfonem i laptopem, które umożliwiają pracę zdalną. Należy podkreślić, że praca w zawodzie doradcy finansowego nie jest łatwa, jednak może dawać dużo satysfakcji oraz ponadprzeciętne zarobki. Na sukces mogą liczyć przede wszystkim osoby wykształcone oraz zdeterminowane, które wyróżniają się otwartością, dobrą prezencją, odpornością na stres, a także wysoką kulturą osobistą.

angielski francuski niemiecki hiszpański