Eventy dla firm

Eventy dla firm

Eventy dla firm: w dzisiejszych czasach konsument musi poczuć, że jest wyjątkowy i należy go nieustannie zaskakiwać. Bezmyślne i natarczywe namawianie go do zakupu produktu lub skorzystanie z usługi, czy nawet częste informowanie za pomocą poczty elektronicznej doprowadzić może do jego zdecydowanej reakcji. Z reguły oznacza ona “obrażenie” się na danego dostawce, i bojkotowanie jego produktów.

Wiedząc o tym wszystkim, firmy starają się w coraz bardziej zmyślny sposób dotrzeć do swoich obecnych jak i nowych klientów. Jednym z narzędzi do tego służących jest organizacja eventów dla firm.

Eventy – odpowiedź na potrzeby rynku

Moda na tego typu przedsięwzięcia jest już u nas w kraju dość popularna. Przywędrowała ona do naszego kraju z zachodu, gdzie już kilkadziesiąt lat temu marketingowcy doszli do wniosku, że najskuteczniej i najprościej jest uczyć poprzez aktywne spędzanie czasu i zabawę.

Niczym inny nie są eventy dla firm. Jest to popularnie obecnie narzędzie promocyjne, mające na celu przekazanie najważniejszych informacji o produkcie czy usłudze, dodatkowo eventy dla firm nastawione są na dotarcie do jak największej grupy odbiorców.

Powszechnym zabiegiem jest połączenie samej imprezy z interakcją. Jeżeli zarówno pracownicy firmy jak i konsument zostaną nakłonienie do wykonywania określonych czynności, stanie się iż obie grupy (pracownicy i konsumenci) dużo lepiej zapamiętają tego typu wydarzenie, i będą bardziej skłonni go zakupić.

Obecnie wszystkie atrakcje mające miejsce na evencie są dokładnie zaplanowane, tak by spełniały one wymagania określonej grupy docelowej klientów.

Event – nie tylko marketing, ale także integracja

Event dla firm, który zostanie dobrze zaplanowany i wykonany może w znaczący sposób zwiększyć rozpoznawalność marki, ale również zmobilizować zespół pracowników do lepszej i wydajniejszej pracy.

Obecnie bardzo wiele firm notuje znaczne wzrosty sprzedaży określonego produktu bezpośrednio po zorganizowaniu eventu. Duża ilość firm bezpośrednio przed rozpoczęciem eventu zleca szereg badań mających na celu jak najlepsze określenie potrzeb zarówno pracowników jak i konsumentów.

Duża część imprez dla firm odbywa się w atmosferze ogólnego luzu, zabawy i uśmiechu. Jest to więc doskonała okazja do tego by pracownicy różnych szczebli w firmie poznali się lepiej. Co więcej w dużej ilości programów przewidzianych do zrealizowania podczas eventu, są one tak skonstruowane by efektywnie podnosiły morale a także zwiększały poczucie przynależności do zespołu poszczególnych jego członków.

Każdy z eventów organizowany jest w bezpieczny i przystępny sposób, tak by przybliżyć do siebie pracowników firmy, ale również potencjalnego klienta.

Nowe produkty, z reguł kierowane są do większej ilości osób. Jest to okazja do pozyskania jak największej ilości konsumentów, jednak jakość relacji i komunikacji nie jest aż tak wysoka jak w przypadku produktu czy firmy już dobrze znanej na rynku.

W przypadku gdy event kierowany jest dla mniejszej liczby odbiorców, jakość komunikacji w tym wypadku jest drastycznie podniesiona. Na mniejszych imprezach klient jest w stanie uzyskać więcej informacji o marce, czy wyrazić swój dokładniejszy komentarz.

Spora część pracowników bezpośrednio po eventach firmowych pytanych zostaje jak oceniają dane przedsięwzięcie? W wielu wypadkach okazywało się, że byli oni bardzo zadowoleni, nie tylko ze względu na wewnątrz zespołową integrację, ale także na możliwość bezpośredniej interakcji z klientami.

Co więcej zdecydowana większość pracowników zauważyła że eventy w dużym stopniu pomagały im utożsamiać się z firmą i jej głównymi założeniami.

Eventy jako przyszłość marketingu?

W dzisiejszych czasach działy marketingu głowią się i prześcigają się w dotarciu do konsumenta. Jednak w jednym od wielu lat są oni zgodni. Eventy opłaca się organizować, ponieważ są jedną z tańszych i efektywniejszych form reklamy i integracji. Do licznych plusów tego typu przedsięwzięć zalicza się głównie:

  • Umocnienie danej marki w świadomości konsumenckiej
  • Duży potencjał integracyjny
  • Zwiększenie wpływów pieniężnych z danego produktu
  • Łatwość w dotarciu do dużej grupy odbiorców poprzez media społecznościowe

Eventy dla firmPopularność eventów stawia jednak marketingowców w coraz cięższej sytuacji. Dużą ilość firm dostrzegła ich potencjał, stąd coraz ciężej wymyślić skuteczną i ciekawą kampanię. Według badaczy rynku z czasem eventy mogą stanowić realną konkurencję dla kampanii reklamowych mających miejsce w telewizji czy radiu.

Krótka kalkulacja kosztów z jakimi wiąże się organizacja eventów, daje jednak gwarancję, że jego organizacja w znaczący sposób jest w stanie wpłynąć na sprzedaż.

Nowoczesny marketing w coraz większym stopniu będzie się musiał opierać na utworzeniu mocnej więzi z konsumentem. Przy ogromie środków pieniężnych dużych koncernów i korporacji, małe i średnie firmy starały się będą na tworzeniu trwałych relacji z klientem.

Nie od dziś bowiem wiadomo, że prawdziwy sukces firmy i marki buduje się nie na ilości ale na jakości produktów i usług.

angielski francuski niemiecki hiszpański