Wyprawka dla noworodka - jak i kiedy kompletować?

Wyprawka dla noworodka – jak i kiedy kompletować?

Wyprawka dla noworodka – jak i kiedy kompletować? Okres ciąży to wspaniały czas, dla każdej kobiety. Wiele z nich zadaje sobie w tym czasie pytanie, kiedy zacząć kupować rzeczy dla dziecka? Przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla dziecka jest bardzo ważną kwestia, jednak jak się do tego zabrać. W tym artykule podpowiadamy, kiedy zacząć kompletowanie wyprawki i jak to zrobić z głową.

Lista niezbędnych zakupów dla dziecka

Kompletowanie ubranek dla noworodka oraz innych potrzebnych mu rzeczy jest bez wątpienia dużym wyzwaniem dla każdego rodzica. Widać to szczególnie u rodziców, u których na świat ma przyjść pierwszy potomek. Brak doświadczenia powoduje, że zadanie to jest bardzo trudne. To co warto zrobić w pierwszej kolejności to przygotować małą listę zakupów. Co powinna zawierać? Swoje miejsce powinny znaleźć niezbędne elementy odzieży dziecięcej, niemowlęce artykułu pielęgnacyjne oraz różnego rodzaju pieluszki. Warto też na tej liście umieścić elementy wyposażenia pokoju dziecięcego w tym pościel dziecięca, kocyki, rożki, kokon niemowlęcy, rogal do karmienia itp.

Stworzenie takiej listy zakupów  dla noworodka jest niezwykle przydatne i pozwala oszczędzić dużo stresu na początku rodzicielskiej drogi. By odpowiednio ją skonstruować należy zajrzeć na fora dla mam, prześledzić kilka artykułów, a także podpytać znajome matki, jak sobie poradziły z tym wyzwaniem. Nabyta w ten sposób wiedza może okazać się nieocenioną pomocą podczas pierwszych zakupów wyprawki dla dziecka.

Kiedy najlepiej kupować wyprawkę dla noworodka?

Posiadając już niezbędną listę zakupów dla noworodka, warto pochylić się nad tematem, kiedy zacząć kupować rzeczy dla noworodka. W powszechnym obiegu funkcjonuje wiele przesądów i stwierdzeń, którymi raczej nie warto się przejmować. Lepiej podejść do sprawy bardziej pragmatycznie i praktycznie, czyli kupować odzież dziecięcą nie będąc chwilę przed porodem. Może to być nie tylko uciążliwe, ale również niebezpieczne dla dziecka – bieganie po sklepach w galerii handlowej to najłatwiejszych nie należy.

O tym, kiedy szykować wyprawkę do szpitala, decyduje głównie przebieg ciąży i fakt, czy istnieje zagrożenie przedwczesnym porodem. Jeśli wszystko przebiega prawidłowo i nie ma żadnych komplikacji, to najkorzystniejszym okresem jest połowa drugiego oraz początek trzeciego trymestru. Ze względu na ogromną burzę hormonów jest to czas, gdy większość przyszłych mam czuje przypływ energii i odkrywa w sobie potrzebę przygotowania miejsca dla swojej pociechy. Psychologowie nazywają to zjawisko  „syndromem wicia gniazda”.

Okres ten jest ważny również z innego powodu – to właśnie wtedy rodzice poznają płeć dziecka. Oczywiście, znacznie ułatwia to zakup odpowiedniej odzieży dziecięcej. Mimo, że wiele sklepów z odzieżą dziecięcą oraz producentów takich rzeczy oferuje produkty przeznaczone dla obu płci, to zdecydowanie lepiej już od samego początku kupować typowe ubrania dla dziewczynki lub chłopca.

Gdzie kupować ubranka dla dzieci?

Kiedy ustalimy już listę zakupów, płeć dziecka oraz dokładnie zaplanujemy, co potrzeba czas wybrać się na zakupy. Pozostaje tylko pytanie, gdzie kupować odzież dziecięcą? Możliwości jest co najmniej kilka. Podstawową z nich są oczywiście stacjonarne sklepy, które najczęściej znajdziemy w dużych galeriach handlowych, pasażach, czy też ulicach handlowych. To rozwiązanie bardzo chętnie wybierane jest przez matki w początkowej fazie ciąży, kiedy to nie mają one jeszcze trudności ze spędzeniem kilku godzin w ruchu.

Wyprawka dla noworodka - jak i kiedy kompletować?Stacjonarne sklepy z odzieżą dziecięcą możemy podzielić na dwa rodzaje: specjalistyczne sklepy z ubraniami dla dzieci i sieciowe brandy, które w swojej szerokiej ofercie posiadają również ubranka dla najmłodszych. Które rozwiązanie wybrać? W specjalistycznych sklepach z odzieżą dla dzieci znajdziemy szeroką ofertę ubrań i akcesoriów, które tworzone są z myślą o noworodkach. Będzie można więc w prosty sposób wybierać między setkami modeli, rozmiarów i wzorów kolorystycznych.

Alternatywą dla stacjonarnych lokali jest sklep online z akcesoriami dla niemowląt. Bez trudu można znaleźć ich kilkanaście w sieci, a ich stronie tysiące produktów. Co najważniejsze, produkty te pochodzą od wielu, różnych producentów, co daje ogromny komfort wyboru. Internetowe zakupy to również wygoda dla przyszłych matek. Produkty można zakupić bez wychodzenia z domu, a następnie kurier dostarczy je na wskazany adres. To ogromna wygoda, która pozwala nie nadwyrężać się przyszłej mamie.

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka nie jest zadaniem prostym, ponieważ wymaga posiadania odpowiednich pokładów wiedzy, a także zaangażowania swojego czasu. W pierwszej kolejności należy zadbać o listę zakupów, która będzie drogowskazem podczas kompletowania ubrań dla dziecka. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego sklepu, w którym zaopatrzymy się we wszystkie niezbędne ubrania i akcesoria. Nie powinno być problemem znalezienie odpowiedniego – w sieci funkcjonuje ich bardzo wiele, a każdy z nich posiada bardzo szeroką ofertę. Wystarczy tylko dobrze poszukać, by znaleźć produkty wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie.

angielski