Implanty Szczecin

Implanty Szczecin

Implanty Szczecin

Implanty Szczecin to piękny i zadbany uśmiech to marzenie chyba każdej osoby. Niestety, czasami na skutek chorób bądź urazów może dojść do utraty zębów. Aby móc przywrócić piękny uśmiech, warto zdecydować się na implanty zębowe. W niniejszym artykule przedstawiamy, jakie rodzaje implantów są zakładane przez stomatologów i dlaczego warto wybrać się do gabinetu stomatologicznego w mieście Szczecin. Zachęcamy do zapoznania się z niniejszym tekstem.

Czym jest implant zębowy?

Implant zębowy to struktura, która pozwala odtworzyć ząb, który został utracony na drodze choroby czy urazu. Sam implant stanowi śrubę, która jest wszczepiana w miejsce, w którym wcześniej był korzeń zęba. Na taką śrubę jest montowana korona protetyczna, która jest dopasowywana kolorystycznie do reszty zębów, tak aby się nie odznaczała. Stomatologia w dzisiejszych czasach jest bardzo rozwinięta. Umożliwia ona wykorzystanie implantów oraz koron, które są wykonane z różnych materiałów. Wybranie odpowiedniego implantu jest zależne od wielu czynników. Na to, jaki stomatolog dobierze nam rodzaj implantów, ma wpływ przede wszystkim: budowa anatomiczna kości, możliwości finansowe leczonej osoby, wymagania estetyczne oraz struktura uzębienia. Gabinet stomatologiczny w Szczecinie oferuje wykonywanie implantów zębowych zarówno w przypadku pojedynczych ubytków, paru zębów jak i całkowitego bezzębia. Zakładaniem implantów zębowych zajmują się doświadczeni stomatolodzy, a całość jest bezbolesna i przebiega w komfortowej i miłej atmosferze.

Rodzaje implantów zębowych

Można wyróżnić różne rodzaje implantów zębowych. Wybór implantu zębowego zależy od danego pacjenta, rodzaj jest zawsze dobierany przez lekarza po uprzedniej konsultacji. Najbardziej znanym rodzajem implantu zębowego są implanty wykonane z tytanu. Tytan jest materiałem, który może być użytkowany przez długi okres czasu. Według niektórych osób implanty tytanowe nie są estetyczne i istnieje ryzyko obniżenia się linii dziąseł, a wtedy tytanowe implanty mogą stać się widoczne.

Innym rodzajem implantów są implanty cyrkonowe. Takie z pewnością bardziej zadowolą osoby, którym zależy na większej estetyce, ponieważ implanty cyrkonowe barwą przypominają naturalną tkankę zęba i są bardziej odporne na ścieranie. Największą zaletą implantów cyrkonowych jest fakt, iż bardzo dobrze łączą się one z tkanką kostną i nie reagują na wahania temperatur. Nie zmieniają też smaku potraw i są całkowicie bezpieczne. Ponadto, takie implanty mogą być stosowane przez każdego – nie uczulają i nie wykazują interakcji w przypadku chorób przewlekłych.

Jeżeli chodzi o implanty Szczecin jest miastem, w którym znajduje się wiele profesjonalnych gabinetów stomatologicznych, które świadczą usługi zakładania implantów zębowych. 

Implanty zębowe dwufazowe oraz jednofazowe

Implanty zębowe w Szczecinie dzielimy także na dwufazowe oraz jednofazowe. W klasycznym sposobie montażu implantów występuje podział na dwie fazy. W pierwszej kolejności jest umieszczana śruba, która zastępuje korzeń w kości. Następnie oczekuje się na zakończenie procesu zrośnięcia się implantu z pobliskimi tkankami. Kolejnym etapem jest zamocowanie na implancie protetycznej korony.

Montaż implantów jednofazowych jest natomiast procedurą szybką i ułatwia zamocowanie implantu z nadbudową w trakcie jednorazowej wizyty. Nie każdy może się jednak poddać takiemu zabiegowi, ponieważ do montażu implantu jednofazowego niezbędne jest posiadanie dobrego stanu jamy ustnej. Jeżeli nie wiesz, jakie wybrać i gdzie założyć implanty Szczecin jest miastem gdzie znajdziesz wielu specjalistów, którzy sprawdzą, jaki rodzaj implantów będzie dla Ciebie najlepszy.

Czy NFZ refunduje implanty zębowe?

W Polsce, refundacja implantów zębowych przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) jest ograniczona i zależy od konkretnych warunków. NFZ pokrywa koszty implantacji w wyjątkowych sytuacjach, takich jak brak zębów w wyniku choroby czy wypadku. Pacjenci muszą spełnić określone kryteria, aby zakwalifikować się do refundacji. Zazwyczaj, większość kosztów implantów zębowych pozostaje jednak po stronie pacjenta. Warto sprawdzić aktualne przepisy NFZ i skonsultować się z lekarzem.

Podsumowanie: czy implanty zębowe to najlepsza metoda odbudowy uzębienia?

 

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na implanty zębowe zamiast sztucznych protez, nawet w sytuacji, w której doszło do utraty wszystkich zębów. W przypadku implantów zębowych nie jest konieczne np. szlifowanie zdrowych zębów, jak ma to miejsce przy zakładaniu mostów, czyli koron na zęby i zawieszaniu pomiędzy nimi sztucznych zębów. 

Implanty zębowe  zastępują stosowane do tej pory metody odbudowy braków zębowych. Implanty naśladują zęby, są estetyczne i ciężko je odróżnić od zwykłych zębów. Są one bardzo dobrym podparciem dla tkanek policzków oraz warg. Implanty nie utrudniają mowy, co w przypadku pacjentów noszących protezy ma bardzo często miejsce. Implanty zębowe dają duże poczucie komfortu i nie są powodem do wstydu. Stosowane w dzisiejszych czasach nowoczesne technologie z każdym rokiem są bardziej ulepszane, a materiały stosowane do odbudowy uzębienia są coraz lepsze. Implanty zębowe pozwalają poczuć się swobodnie.

Metody stosowane w stomatologii pozwalają na otrzymanie pięknego uśmiechu. Nie trzeba już bać się wizyt u dentysty i obawiać się wypadającej protezy w towarzystwie swoich znajomych. Implanty są bezpiecznym i znanym sposobem na uzupełnienie brakujących zębów, które nie tylko pogarszają wygląd, ale i też mogą prowadzić do różnych problemów zdrowotnych i kłopotów w rozgryzaniem pokarmów. 

angielski francuski niemiecki hiszpański