Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce?

Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce?

Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce? Sztuczne kwiaty towarzyszą nam przy różnych uroczystościach. Ich największą zaletą jest oczywiście trwałość, ale niczym nie odstępują w wyglądzie żywym odpowiednikom. Najczęściej sztuczne kwiaty spotykamy w stroikach czy wieńcach, ale coraz częściej komponujemy z nich również bukiety na różne okazje. Nie bójmy się z nich korzystać- to świetny pomysł na piękne, dopasowane do każdej okazji kompozycje kwiatowe. 

Zalety sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty goszczą w ofercie od bardzo dawna. Świetnie zastępują żywe odpowiedniki, a są zdecydowanie bardziej żywotne. Nawet, gdy stoją one na dworze i kurzą się to spokojnie można je umyć wodą i mydłem i wrócą one do swojej formy. W ofercie firmy mają niezliczoną ilość kwiatów, kupimy większość odpowiedników żywych kwiatów. Wiele osób ma w pamięci obraz marnych sztucznych kwiatów, które w przeszłości zalewały rynek. Były one niskiej jakości i źle wykonane. Dzisiaj bardzo często klient musi dotknąć materiału, żeby się przekonać z czego jest wykonany. Dlatego sztuczne kwiaty jak żywe wyglądają i świetnie sprawdzą się na przykład na stroiki na groby. Postoją one zdecydowanie dłużej, później możemy je wykorzystać do innych kompozycji. Jeśli tworzymy bukiety sezonowe to wcale nie oznacza, że ciągle musimy zmieniać kwiaty i akcesoria florystyczne. Wystarczy odkładać wszystkie te produkty, mieszać je i w ten sposób zmieniać kompozycje. Na pewno nie warto ich wyrzucać, bo mogą nam się w przyszłości przydać.

Produkty florystyczne do kompozycji kwiatowych

Stworzenie pięknego bukietu w doniczce wymaga od nas zakupu nie tylko sztucznych kwiatów, ale także akcesoriów florystycznych. Warto zaopatrzyć się wcześniej w większą ilość takich produktów. W hurtowniach znajdziemy wiele ciekawych rzeczy, które przydadzą nam się przy najbliższych lub kolejnych kompozycjach. Co może nam się przydać? Na pewno możemy kupić kilka gąbek, w które będziemy wbijać nasze kwiaty. Pozwoli to na utrzymanie bukietu. Gąbki można kupić same bądź z podzielnikami, które lepiej utrzymują bukiet. Pamiętajmy, że przy takich kompozycjach potrzebujemy też wypełniania, same kwiaty raczej nie wystarczą.

Artykuły florystyczne, które warto kupić to na pewno sztuczne trawy, szyszki, ozdobne liście czy gałązki igliwia. W zależności od pory roku do bukietów możemy dodawać kwiaty sezonowe, bombki, jajka, serduszka i tym podobne rzeczy dopasowane do okoliczności. Na pewno też musimy się zaopatrzyć w miękkie druciki a także klej na gorąco- pistolet, który pozwoli na precyzyjne umieszczanie ozdób w kompozycji. Taki pistolet nie jest drogi i przyda nam się w różnych sytuacjach. Później musimy tylko dokupować wkłady klejowe. Możemy je kupować w różnych kolorach, w zależności od potrzeb. Świetnym rozwiązaniem są wkłady z brokatem, który sam w sobie stanie się ozdobą przygotowywanej przez nas kompozycji. 

Jak stworzyć bukiet ze sztucznych kwiatów?

Jak ułożyć sztuczne kwiaty w doniczce?Jeżeli zależy nam na bukiecie ze sztucznych kwiatów w doniczce to na początek musimy zakupić ładne, ozdobne naczynie. Już samo w sobie ma ono stanowić ozdobę. Do środka możemy włożyć gąbkę kwiatową bądź użyć wypełnienia z kamyków czy ziemi. Takie kwiaty można również zabetonować, ale jest to już raczej bardziej skomplikowany proces. Pomysły na kompozycje kwiatowe warto czerpać z internetu, gdzie znajdziemy wiele przykładowych bukietów. Przed rozpoczęciem komponowania bukietów warto zaopatrzyć się w akcesoria florystyczne, które kupimy w wielu hurtowniach bądź w sklepach internetowych.

W bukiecie najważniejsze są oczywiście kwiaty, ale musimy do tego dobrać odpowiednie wypełnienie: liście i igliwie. Nie bójmy się też nowoczesnych dodatków, jakichś serduszek, figurek na patykach bądź napisów. Stanowią one ładne uzupełnienie i indywidualizację bukietu. Taka kompozycja pięknie będzie wyglądać na stole lub komodzie. 

Sztuczne kwiaty jako doskonały pomysł na upiększenie wnętrz

Pomysłów na upiększenie wnętrz sztucznymi kwiatami jest naprawdę dużo. Świetnym nowym produktem są girlandy kwiatowe, które można powiesić zarówno w domu jak i na zewnątrz. Jest to gotowa kompozycja, z którą nic więcej nie musimy robić, wystarczy tylko zawiesić. Mogą one również posłużyć jako akcesoria na super imprezę. Takie girlandy sztuczne kwiaty ozdobią np. wieczory panieńskie czy baby shower.

Świetnym pomysłem na ozdobę drzwi są wianki ze sztucznymi kwiatami. Zrobienie takiej kompozycji jest naprawdę łatwe. Wystarczy kupić gotowy wianek, do którego możemy dodać kilka pięknych kwiatów w intensywnym kolorze. Czasem wystarczą trzy kwiaty i wstążka do powieszenia i gotowa ozdoba drzwi zewnętrznych. Można też wykorzystać sztuczne kwiaty, żeby zrobić stroiki w doniczce bądź włożyć je do wazonu. Użyć możemy przeróżnych naczyń o dowolnych kształtach, które dopasujemy do naszego wnętrza. Nie bójmy się używać sztucznych kwiatów, gdyż te nowoczesne wyglądają jak żywe. Zrobione one są z najwyższej jakości materiałów i bardzo długo utrzymują piękny wygląd. Co ważne, takie stroiki w bardzo łatwy sposób możemy dopasowywać do różnych okazji czy świąt.