Jak zakotwiczyć plac zabaw?

Jak zakotwiczyć plac zabaw?

Jak zakotwiczyć plac zabaw? Podręcznik bezpieczeństwa zestawów zabawowych na świeżym powietrzu, doradza dorosłym bezpieczne zakotwiczenie sprzętu do zabawy, aby zapobiec urazom dzieci. Podręcznik podkreśla, że konsumenci powinni postępować zgodnie z instrukcjami producenta, aby prawidłowo zakotwiczyć zestawy zabawowe. Niektóre zestawy są wyposażone w systemy kotwiczenia, inne nie. Używany lub domowej roboty sprzęt nie będzie miał kotwic. Paliki kotwiczące występują w kilku rodzajach. Dorośli powinni wybrać typ, który jest przeznaczony do danego urządzenia i wytrzyma jego eksploatację. Powinien również trzymać się dobrze dla rodzaju powierzchni, na której sprzęt jest umieszczony.

Zabezpieczanie zestawów zabawowych

Ustaw zmontowany zestaw zabawowy na równym podłożu w bezpiecznym miejscu do zabawy. Zaplanuj umieszczenie sprzętu do zabawy tak, aby znajdował się w bezpiecznej odległości od innych zabawek, płotów, domów lub ganków. Sprawdź również, czy dziecko korzystające z zestawu zabawowego nie znajdzie się w pobliżu gałęzi drzewa, linii lub słupów energetycznych, podjazdów lub ulic. Wybierz typ kotwicy, której chcesz użyć. Kotwy typu słupowego to po prostu pręty, które wbija się w ziemię. Można wybrać pręty proste lub zakrzywione. Kotwy ślimakowe wkręca się w ziemię i mają co najmniej jeden “ślimak” na długości stalowego pręta, aby zapobiec wyrwaniu kotwy z ziemi. Przełóż koniec haka kotwy przez każdy otwór kotwiący na zestawie zabawowym. Sprawdź wszystkie nogi huśtawek i miejsc wspinaczkowych, podpory zjeżdżalni, słupki drabinek i wszystkie inne części nośne, które sięgają ziemi. Ewentualnie użyj zaczepu kotwiącego, jeśli jest dołączony do zestawu kotwiącego. Przełóż hak lub końcówkę śruby mocującej przez każdy otwór w zestawie zabawowym i zaczep mocowanie do kotwicy za pomocą dołączonych śrub. Wywierć otwory w metalowych lub drewnianych nogach i podporach, jeśli nie ma wstępnie wywierconych otworów. Wciśnij kotwicę typu słupowego w podłoże, kierując ją w stronę zestawu zabawowego, aby uzyskać większą stabilność. Wkręć w ziemię kotwy ślimakowe. Niezależnie od rodzaju kotwy, należy upewnić się, że jest ona wciśnięta w ziemię lub przekręcona, tak aby żadna jej część nie wystawała i nie powodowała zagrożenia potknięciem. Rozważ zakotwiczenie zestawu zabawowego bardziej bezpiecznie za pomocą betonu, zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem domu i planujesz korzystać z urządzeń zabawowych przez dłuższy czas. Wykop dziurę wokół każdej kotwicy i zalej ją betonem szybkowiążącym.

Szkolne lub parkowe place zabaw

Przed zainstalowaniem zestawu zabawowego w parku lub innym miejscu publicznym należy sprawdzić przepisy dotyczące placów zabaw. Ustaw kotwy, jak również kilka głównych nóg urządzeń zabawowych, w betonie, jeśli urządzenia będą stały na powierzchni brudnej. Utrzymuj beton na równi z podłożem. Do ustawienia urządzeń zabawowych na twardej powierzchni, takiej jak beton lub asfalt, należy użyć kotwic dostępnych w handlu. Przykryj system kotwic materiałem pokrywającym plac zabaw. Uwaga! Nie używaj kotwic, które nie są przeznaczone do wytrzymania intensywnej zabawy dzieci na sprzęcie. Unikaj wąskich metalowych palików namiotowych, plastikowych palików i drewnianych palików. Jak zakotwiczyć trampolinę przed wiatrem? Duża powierzchnia i lekka waga trampoliny działa jak spadochron w wietrzne dni. Użycie podstawowego sprzętu do zakotwiczenia trampoliny nie wymaga specjalnych umiejętności ani narzędzi. Do zakotwiczenia trampoliny dostępnych jest wiele opcji. producent parku trampolinZestawy są łatwe do znalezienia i dobrze się sprawdzają. Niektóre z nich to proste paliki, które można kupić w każdym sklepie z narzędziami. Inne opcje obejmują systemy napędzane palikami ze smyczami, które kotwiczą nogi do palików. Paliki są albo wbijane młotkiem, albo spiralne, które wkręcają się w ziemię. Spiralne paliki są skuteczne na powierzchniach trawiastych, ale paliki napędzane młotkiem są lepsze do penetracji skalistej gleby. Ustaw trampolinę na powierzchni trawiastej lub gruntowej. Trawa jest najlepsza, ponieważ zapewnia miękkie miejsce do lądowania. Umieść po jednym paliku u-kształtnym na każdym rogu każdej nogi. Mocno wbij paliki w ziemię za pomocą młotka. W przypadku systemów smyczy wbij paliki w ziemię w odległości kilku centymetrów od nogi i przypnij smycz do nogi i górnej poręczy trampoliny. Przy ekstremalnych wiatrach użyj kilku smyczy na każdej nodze. Instalacja zestawu huśtawek na podwórku to świetny sposób, aby zachęcić dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. Zapewniają one wiele godzin zabawy, rozwijając jednocześnie umiejętności motoryczne i koordynację. Zestawy huśtawek mogą być jednak niebezpieczne, jeśli nie są prawidłowo zainstalowane i zakotwiczone. Odpowiednie zakotwiczenie jest gwarantem bezpieczeństwa huśtawek. Najpierw konieczne jest wykopanie dołu. Umieść kilka cegieł lub żwir na dnie otworu i umieść zestaw huśtawkowy z powrotem na miejscu. Nogi zestawu huśtawkowego powinny spoczywać na cegłach lub żwirze. Dopasuj poziom żwiru lub cegieł, aż nogi będą równe, a zestaw huśtawkowy nie będzie się chybotał.