Jaka najlepsza myjnia bezdotykowa?

Jaka najlepsza myjnia bezdotykowa?

Jaka najlepsza myjnia bezdotykowa? Wielu z nas regularnie odwiedza myjnie bezdotykowe. Tego typu lokalizacje maja wiele zalet, o których z pewnością warto wspomnieć. Jednakże wybór myjni samoobsługowej może okazać się dość problematyczny, ze względu na dużą liczbę tego typu lokalizacji. Czym charakteryzuje się myjnia automatyczna? Co warto wiedzieć o myjni bezdotykowej? Jak myć auto na myjni bezdotykowej? Co jest lepszym rozwiązaniem- myjnia automatyczna czy ta bezdotykowa? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Myjnia automatyczna- czym się charakteryzuje?

Jaka najlepsza myjnia bezdotykowa?

Myjnia automatyczna zalecana jest dla osób, które w sposób szczególny przykuwają uwagę do szybkiego wykonywania tego typu czynności. Czyszczenie z reguły trwa jedynie kilka minut. W praktyce oznacza to, że samochód możemy wyczyścić w drodze do pracy lub do sklepu. Warto również wspomnieć o tym, że myjnie automatyczne mają do wyboru kilka różnych programów. Wystarczy niewielka opłata, aby móc szybko i skuteczne wypolerować lub wywoskować samochód- w zależności od naszych indywidualnych preferencji. Niestety nie jest to idealne rozwiązanie z wielu powodów. Przede wszystkim tamtejsze szczotki są dość twarde. Co prawda jest to zrozumiałe, bowiem zwiększa skuteczność szorowania karoserii, jednakże okazuje się, że wiąże się to bezpośrednio z większym prawdopodobieństwem powstania uszkodzeń. Zanim więc zdecydujemy się kiedykolwiek na wybór myjni, warto upewnić się, że w przypadku danej lokalizacji szczotki są odpowiednio miękkie i nie porysują naszego czterokołowca. Myjnie automatyczne w sposób szczególny okazują się niebezpieczne dla właścicieli pojazdów z czarnym lakierem. Możemy bowiem zauważyć kółka, które są niestety skutkiem ubocznym myjni.

Myjnia bezdotykowa – co warto o niej wiedzieć?

Wiemy czym jest myjnia automatyczna, warto chwilę zastanowić się nad myjnią bezdotykową, zwaną również ręczną. Jest ona zdecydowanie szerzej dostępna. Jest to taki typ myjni, w której to możemy umyć sami swój samochód, ewentualnie poprosić o to doświadczonych pracowników. Wszelkie czynności rozpoczyna się z reguły od góry. Następnie w wolnym tempie przesuwamy się niżej, a dopiero na koniec zajmujemy się czyszczeniem nadkola czy też progów. Warto wspomnieć o to, że na myjni bezdotykowej możemy również zlecić czynność związaną z woskowaniem samochodu. Dlaczego myjnia bezdotykowa cieszy się tak dużą popularnością? Otóż jest ona stosunkowo tania. Za mniej niż 10 zł jesteśmy w stanie wyczyścić swój pojazd niemalże do perfekcjo. W celu skutecznego mycia czterokołowców zalecane są szczotki posiadające naturalne włosie i mikrofibrę. Sztuczne włosie ma to do siebie, że może porysować lakier, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Zamiast ciekawie prezentującego się pojazdu otrzymalibyśmy auto, które nadaje się jedynie do zaprowadzenia na natychmiastową korektę lakieru.

Zobacz również:

Jak myć auto na myjni bezdotykowej?

Mycie samochodu na myjni bezdotykowej wbrew pozorom nie jest najłatwiejszą czynnością. Warto jednak wyróżnić kilka podstawowych funkcji, które stosowane są na myjni bezdotykowej najczęściej. Z pewnością warto wspomnieć o myciu felg. Wielu kierowców myśli, że wystarczające okaże się mycie felg lancą ze środkiem myjącym pod dużym ciśnieniem. Niestety nie do końca jest to prawda. Na felgach znaleźć można różne metale ciężkie, a także niewielkie fragmenty asfaltu. Ich usunięcie jest bardzo problematyczne. Kolejną funkcją jest mycie zasadnicze. W praktyce jest to program, który to wykorzystuje podgrzaną wodę razem z mikroproszkiem, ewentualnie aktywną pianę. Nie wybierajmy myjni ze szczotkami- zwiększa się bowiem prawdopodobieństwo porysowania lakieru, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Wystarczające będzie korzystanie z wysokociśnieniowej lancy. Kolejnym programem jest spłukanie auta, czego dokonujemy na koniec mycia zasadniczego. Pamiętajmy o ewentualnej możliwości woskowania i nabłyszczania. Ich skuteczność pozostawia wiele do życzenia- są to dodatkowe programy, które nie muszą być stosowane. Warto zastanowić się nad tym czy ich działanie będzie z naszego punktu widzenia czymś pozytywnym. Na niektórych myjniach bezdotykowych możliwe jest również pranie tapicerki samochodowej- warto wziąć to pod uwagę.

Co jest lepszym rozwiązaniem- myjnia automatyczna czy bezdotykowa?

Wiele osób zastanawia się zatem co jest lepszym rozwiązaniem- myjnia automatyczna czy bezdotykowa? Jednoznaczne odpowiedzenie na to pytanie okaże się niemalże niemożliwe, bowiem dużo w tym przypadku zależy od naszych indywidualnych preferencji. Myjnia automatyczna co prawda jest wygodniejsza, jednakże zwiększa się prawdopodobieństwo uszkodzenia lakieru, czego z pewnością wolelibyśmy uniknąć. Zdecydowanie bezpieczniejsza jest myjnia bezdotykowa. Korzystając z niej zgodnie z przeznaczeniem mamy niemalże pewność, że żaden element nie ulegnie uszkodzeniu, a my będziemy mogli cieszyć się z czystego i ciekawie prezentującego się samochodu.