Praca przez internet

Praca przez internet

Praca przez internet. Współcześnie wiele osób stara się pracować jak najwięcej na “własny rachunek”. Dotyczy to zarówno tych, którzy wiążą z tym plany na prowadzenie własnego biznesu, jak i tych, co chcą sobie trochę dorobić do kieszonkowego, a jednocześnie pracować na etacie. Zarówno dla jednych, jak i drugich, bardzo duże pole do manewru daje internet. Warto się przyjrzeć najbardziej popularnym oraz sprawdzonym opcjom.

Wypełnianie ankiet internetowych

Wypełnianie ankiet internetowych jest to dobra opcja dla osób, które nie chcą się zbytnio angażować w dodatkową pracę, nie oczekują z niej zbyt dużych pieniędzy, a jednocześnie dysponują odrobiną wolnego czasu, którą chcieliby przeznaczyć na dorobienie się. Aby wypełniać ankiety internetowe, należy zarejestrować się na jednym z portali, które takie ankiety udostępniają. Chcąc mieć dostęp do większej ilości ankiet, najlepiej jest założyć konto na co najmniej kilku portalach. Ankiety zdarzają się różne, od zajmujących nam kilka minut w cenie przysłowiowej złotówki, do długich ankiet za kilka lub kilkanaście złotych.

Zdarza się, że dostaniemy możliwość dłuższego badania, które będzie wymagało przetestowania jakiegoś produktu. Wówczas cena za takie badanie może wynieść nawet kilkaset złotych. Ważne jest na takim portalu, aby w miarę dobrze wypełnić ankietę dotyczącą nas samych, ponieważ wtedy dostaniemy więcej ankiet, na których temat możemy udzielić konkretnych odpowiedzi, przez co nasz profil będzie bardziej wiarygodny. Dzięki temu jest duża szansa na więcej skierowanych do nas badań. Na większości portali za ankietę, dostajemy określoną ilość punktów, które są odpowiednikiem waluty np. PLN. Po zgromadzeniu danej kwoty minimalnej np. 50 punktów (50 złotych) możemy dokonać wypłaty. Na niektórych portalach, zamiast pieniędzy możemy wypłacić punkty w postaci nagród rzeczowych.

Pisanie tekstów reklamowych

Pisanie tekstów reklamowych jest to sposób na zarobienie zdecydowanie większych pieniędzy niż podczas wypełniania ankiet internetowych, poświęcając na to w zasadzie tyle samo czasu. Jaka zatem jest różnica? Różnicą jest przede wszystkim to, że musimy pisania się tekstów nauczyć. Nauka ta odbywa się oczywiście poprzez praktykę. Zaczynamy od pisania tekstów najprostszych, które nie wymagają w zasadzie żadnej dodatkowej wiedzy. Wystarczy w miarę lekkie pióro i chęci. Z czasem podejmujemy się pisania tekstów coraz trudniejszych, które jednocześnie muszą spełniać szereg wytycznych. Ze wzrostem poziomu trudności wzrastają jednak nasze zarobki.

Najdoskonalszą formą działania w tym biznesie jest copywriting prowadzony na zasadach własnej działalności gospodarczej. Nie każdy jednak musi się decydować na ten krok. W miarę dobre pieniądze można zarobić, pracując dla portali lub jako freelancer. Pamiętać należy jednak, że mówimy tutaj (portal, freelancing) o w miarę dobrych pieniądzach w kontekście kieszonkowego, a nie comiesięcznej wypłaty.

Projektowanie stron www

Praca przez internetProjektowanie stron www jest to zajęcie dla osób, które znają się już w dużym stopniu na tej tematyce. Za wiedzę oraz umiejętności otrzymamy jednak odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Projektowanie stron www dobrze rozpocząć jako freelancer, ponieważ nie wiąże się to z koniecznością zakładania własnej działalności gospodarczej. Współpracując z klientami na zasadzie umowy zlecenia lub umowy o dzieło co prawda nie możemy liczyć na zarobek taki sam jak wtedy, kiedy możemy wystawić fakturę, jest to jednak metoda na to, aby zdobyć doświadczenie oraz poznać realia, jakie panują w branży.

Projektowanie stron www jako freelancer, nie będzie zazwyczaj trwało wiecznie. Jeśli będziemy mieli bazę zadowolonych klientów, którzy będą chcieli z nami współpracować w perspektywie długofalowej, wówczas projektowanie stron www, naturalnie będzie musiało wejść na wyższy lewel, czyli na założenie własnej działalności gospodarczej.

Czy należy się czegoś wystrzegać?

W internecie podobnie jak w prawdziwym świecie możemy się oczywiście natknąć na różnego rodzaju oszustów oraz naciągaczy. Ostatecznie za każdym nickiem stoi człowiek z krwi i kości, a ludzie są różni. W jaki sposób możemy uniknąć sytuacji, w której zostaniemy nabici w butelkę? Przede wszystkim powinniśmy unikać wszelkich ogłoszeń i zleceń, które wyglądają aż nazbyt atrakcyjnie. Jeśli ktoś nam oferuje, że popracujemy przez godzinę dziennie i za miesiąc takiej pracy dostaniemy np. 800 zł, to ewidentnie powinniśmy przyjrzeć się kilka razy, szczególnie jeśli nie ma dużych wymagań od osób, które zlecenie mają wykonywać. Istnieje wiele przykładów, kiedy zwabieni takimi warunkami wykonawcy, pakowali się zlecenia niemożliwe do wykonania, a z tego tytułu zleceniodawcy żądali kar umownych.

Druga sprawa to sprawdzenie, czy dane portale lub zleceniodawcy są wypłacalni i solidni. W przypadku ankiet oraz portali z tekstami reklamowymi, w zasadzie obecnie nie ma problemu, ale zlecenia dla freelancerów są w dalszym ciągu obarczone pewnym ryzykiem. Ostatnią sprawą, jest zaznajomienie się prawem, dotyczącym pracy przez internet. Jeśli je znamy, to po prostu nie damy się wykorzystać, ponieważ w wielu przypadkach, pewne żądania wobec nas są bezzasadne.

angielski