Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii

Wakacje na Sardynii – w poszukiwania najpiękniejszych miejsc na Ziemi trafiamy na niewielką włoską wyspę na morzu śródziemnomorskim. Sardynia to jedno z najbardziej malowniczych miejsc na świecie – w zasadzie każde wykonane tutaj zdjęcie nadaje się pocztówkę. Wyspa w kolorze szmaragdowym, leżąca nieco na uboczu Włoch,  dawniej często pomijana, obecnie z roku na rok coraz popularniejszy kierunek wakacyjnych wycieczek.

Wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/oferty-2019/ mają bardzo wiele do zaoferowania! Piękne wybrzeże słynące z przepięknych zatoczek, miasto Alghero tchnące historią i sztuką – zwane małą Barceloną, stolica wyspy Cagliari, gdzie można zobaczyć flamingi, wypić dobre wino czy też spacerować wśród pięknych uliczek, czy też Zatoka Orosei słynąca z zatok i gór, które tutaj schodzą do morza.

Jak w całych Włoszech, również na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/oferty-2019/., napijemy się wyśmienitego wina z przydomowych winnic. Znajdziemy tutaj różnorodną kuchnię, którą pokochają nawet najbardziej wybredni goście. Oprócz makaronów i pizzy, kucha ta oferuje owoce morza, 100 rodzajów chleba czy też świeże owoce. Znana jest jednak ze Swojego chłopskiego menu, najlepsze oferowane dania to te z mięs: jagnięciny, baraniny, wieprzowiny czy też wołowiny. Do tego oczywiście kozie sery i pieczywo. Co warto zobaczyć na Sardynii?

Porto Cervo – raj dla bogaczy

Wakacje na Sardynii
Wakacje na Sardynii

Sardynia to jedno z ulubionych miejsc bogaczy. Piękne, luksusowe hotele https://wakacjenasardynii.pl/blog/najlepsze-hotele-na-sardyni, słoneczna pogoda i kurorty wypełnione jachtami najbogatszych tego świata – taki widok rozpościera się przed turystami, którzy spędzają wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl/blog/oferty-first-minute–wakacje-na-sardynii-2019. Spacerując piaszczystymi plażami bez trudu możemy spotkać gwiazdy sportu, aktorów czy też biznesmenów z całego globu. Symbolem luksusu tego miejsca jest miasteczko Porto Cervo. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno było to najuboższe miejsce na całej wyspy. Sami rybacy sprzedając swoje działki dziwili się, że ktokolwiek chce inwestować w ten region.

Dzisiaj Porto Cervo to symbol luksusu, raj dla bogaczy, którzy chętnie kupują Swoje wakacyjne wille i apartamenty właśnie w tym miejscu. Wszystko to Porto Cervo zawdzięcza Karimowi Aga Khan. Arabski książe, brytyjski milioner i jeden z najbogatszych na świecie zlecił stworzenie ekskluzywnej przestrzeni, która połączy kwintesencję śródziemnomorskiego luzu i wystawnego życia bogaczy tworząc raj zarezerwowany tylko dla wybranych. Szmaragdowe Wybrzeże to piękne miejsce w którym znajdziemy zapierające dech w piersi plaże o białym piasku, które położone są przy błękitnym morzu. Planując wakacje na Sardynii, warto zarezerwować jeden dzień na zwiedzenie tego miasteczka. Oczywiście główną atrakcją  tego miejsca są oczywiście plaże. Najbardziej znaną jest Cala Granu, leżąca niespełna kilometr od kurortu.

Wyjątkowości dodaje jej niewielka długość – ma zaledwie niewiele ponad 100 metrów długości. W pobliżu znajduje się archipelag La Maddalena, która słynie z różowego piasku. Miejsce to nie tylko plaże. Północna część wyspy ma wiele śladów starożytnych czasów i pozostałości po starożytnych cywilizacjach. Jednym z takich zabytków są nuragi – okrągłe, kamienne grobowce, pozostałość po cywilizacji nuorskiej. Najbardziej monumentalne z nich – Tombe dei giganti – mają ponad 2 metrowe szkielety!

Stolica Sardynii

Największym miastem a zarazem stolicą całej wyspy jest miast Cagliari. To specyficzne miejsca, które różni się od pozostałej części wyspy. Swoim klimatem i wyglądem wielu przypomina Rzym. Podobnie jak stolica całego średniowiecznego świata, Cagliari rozpościera się na zboczach siedmiu wzgórz, które opadają do Zatoki Aniołów – Golfo degli Angeli. W odróżnieniu od Rzymu, życie w Cagliari płynie dużo wolniej. Jest uosobieniem leniwego stylu życia mieszkańców całej Sardynii a zaraz pełne miejsc gdzie można bawić się wieczorami, wypić kawę w ciągu dnia czy też miejsc pięknej architektury.

Jednym z takich miejsc jest Bastione di San Remy – budowla w dzielnicy Castello z XIX wieku na murach miasta. Będąc na wakacjach na Sardynii (przewodnik Sardynia https://wakacjenasardynii.pl/o-nas), koniecznie należy zobaczyć to miejsce ze względu na wspaniały widok z tarasów. Widać z niego cały krajobraz – port, kurorty miasteczka i malownicze plaże. Przemierzając przepiękne uliczki Starego Miasta w Cagliari warto również zwrócić uwagę na inne ciekawe budynki architektoniczne, jak np. Wieża Słonia (Torre dell’Elefante). Podobnie jak w stolicach innych Włoskich regionów, tak i w Cagliari, Stare Miasto to nie tylko zabytki, ale również zakupy i jedzenie. W Cagliari przy przepięknych kolorowych uliczkach, mamy dookoła mnóstwo sklepów największych światowych marek, a także wiele restauracji serwujących regionalne dania kuchni śródziemnomorskiej.

Wybierając wakacje na Sardynii https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ nie musimy się jednak ograniczać jedynie do typowo włoskiej kuchni składającej się z pizzy i makaronu. Menu oferowane na Sardynii jest dużo bardziej rozbudowane i znajdziemy w nim mięsa, sery i owoce morza. To doskonała wiadomość, dla wszystkich którzy podróżując koniecznie chcą spróbować nowych dań – takich na Sardynii nie brakuje. Podobnie jak pięknych miejsc, jest ich bardzo wiele.

angielski