Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Wypożyczalnia samochodów Szczecin

Wypożyczalnia samochodów Szczecin  nie jest to oczywiście rzecz nowa, jednak wielu ludzi styka się z tego typu formą usługi po raz pierwszy. Dlatego bardzo często pojawiają się przeróżne pytania. Czasem brak jasnej odpowiedzi na niektóre z nich powoduje, że ludzie nie mogą się zdecydować, czy faktycznie warto wynająć samochód w wypożyczalni. Bardzo często występuje też trochę taki nieuzasadniony lęk, przed brakiem kompletnej wiedzy na temat tego, jak wygląda wypożyczenie samochodu. Z tego powodu również niektóre osoby się na wypożyczenie auta jednak nie decyduje. Zaraz pokażemy, że wypożyczenie samochodu w wypożyczalni może być bardziej opłacalne i oczywiście bardziej wygodne niż inne alternatywy. Za chwilę odpowiemy sobie na najczęściej pojawiające się w naszej wypożyczalni pytania, które zadają nam nasi klienci.

Czy można zostawić samochód na lotnisku w Berlinie?

Powyższe pytanie jest jednym z częstszych na, które z racji położenia odpowiada nasza wypożyczalnia samochodów Szczecin, jest miastem, w którym jest zlokalizowana nasza wypożyczalnia samochodów https://automaks.pl/. Jest to miasto położone bardzo blisko stolicy Niemiec i naturalne jest również to, że wiele lotów do różnych zakątków świata, odbywa się albo bezpośrednio z Berlina, albo na przykład z Polski, ale z przesiadką w Berlinie. Dlatego osoby niektóre, często zastanawiają się nad tym, czy nie byłoby lepiej na przykład dojechać pociągiem do Szczecina, a w Szczecinie wynająć samochód, który następnie można byłoby zostawić właśnie na lotnisku w Berlinie. Odpowiedź oczywiście jest twierdząca. Nasza wypożyczalnia posiada punkty odbioru na dwóch lotniskach berlińskich, a jednym z nich jest lotnisko Tegel, które jest jednym z częściej odwiedzanych przez polskich podróżników.

Jakie trzeba spełniać warunki, aby móc wypożyczyć samochód?

wypożyczalnia aut szczecinNie w każdym salonie będą takie same warunki, choć z reguły są one podobne w większości wypożyczalni samochodowych Szczecińska wypożyczalnia samochodów osobowych taka jak nasza, wymaga tak naprawdę dwóch rzeczy. Pierwsza to ukończenie dwudziestego roku życia. Druga to posiadanie ważnego prawa jazdy. Innymi słowy, musimy być uprawnieni do obsługi, czy inaczej prowadzenia danego modelu pojazdu silnikowego. Warunki te są oczywiście dosyć proste i niewygórowane, ale jest też tutaj jeden mały kruczek. Często zdarzało się, że samochód był wypożyczany przez osobę, która ukończyła dwadzieścia lat, a następnie taki samochód był udostępnianiu na przykład komuś z rodziny, kto tych dwudziestu lat ukończonych nie miał. Warto o tym pamiętać, że tego typu postępowanie jest to nic innego jak złamanie warunków umowy i szczególnie w przypadku jakiegoś nieprzyjemnego incydentu, takiego jak stłuczka czy wypadek drogowy, trzeba liczyć się z poniesieniem różnego rodzaju konsekwencji, związanych właśnie ze złamaniem warunków umowy. Innymi słowy, samochód pożyczamy tej osobie, która będzie imiennie figurowała na umowie wypożyczenia samochodu.

Jakie, jakimi ubezpieczeniami objęty jest pojazd w momencie wynajmu?

Tutaj również można powiedzieć, że różne ubezpieczenia mają różne wypożyczalnie samochodów Szczecińskie wypożyczalnie również, nie są wyjątkiem, jeśli porównamy dwie firmy. W naszej wypożyczalni mamy pełne ubezpieczenie, to znaczy, że mamy ubezpieczenie OC, AC, jak również ubezpieczenie NNW, dla osoby, która samochód wypożycza. Nie trzeba się więc w żaden sposób martwić tym, że jeżeli dojdzie do jakiejś stłuczki czy wypadku, to będziemy musieli na przykład pokrywać koszty naprawy wypożyczonego samochodu. To wszystko jest w ramach ubezpieczenia, które posiadamy i które nasza firma pokaże, jeśli wypożyczający będzie mieć taką prośbę.

Na jaki minimalny okres można wypożyczyć samochód?

Nasza wypożyczalnia samochodów w Szczecinie ma oczywiście możliwość wypożyczenia samochodu, w ramach umowy tak zwanej krótkoterminowej oraz długoterminowej. Umowa krótkoterminowa jest zawierana na okres minimum jednej doby, natomiast jeżeli mówimy o umowie długoterminowej, to okres ten przeważnie wynosi 30 dni. W niektórych szczególnych przypadkach możemy przygotować umowę, która będzie zawierana na okres dłuższy niż 30-dniowy. Natomiast w przypadku umów krótkoterminowych, raczej nie zdarzyło się, aby okres ten wyniósł mniej niż jedną dobę. Wynika to przede wszystkim z tego, że nawet jeżeli wynajmujący pojazd nie korzysta z niego przez całą dobę, to jednak trzeba po taki samochód najczęściej do punktu odbioru podjechać i auto wyczyścić. Sprawia to, że nasza wypożyczalnia nie może dysponować takim pojazdem przez mniej więcej 24 godziny.

Jakie samochody można wypożyczyć w Szczecińskiej wypożyczalni samochodów osobowych?

Tak naprawdę w naszej wypożyczalni można wypożyczyć w zasadzie większość, najbardziej popularnych modeli i mamy tutaj na myśli auta z różnych segmentów. Mamy między innymi kompakty, małe auta miejskie, samochody kombi, sedan, hatchback crossovery, suwy oraz większe rodzinne vany. Nie ma co się rozpisywać na temat konkretnych modeli, ponieważ jest ich naprawdę dużo. Najlepiej po prostu jest wejść na naszą stronę internetową i tam sprawdzić, jakie są dostępne modele.