Aranżacja wnętrza i wybory na lata..

Aranżacja wnętrza i wybory na lata..

Aranżacja wnętrza i wybory na lata.. Zaaranżowanie mieszkania wymaga zazwyczaj skłanianie się ku wielu decyzjom i wyborom. Warto przyswoić sobie, że najważniejszy w tym wszystkim jest jednak dobry pomysł na kolor ścian, oraz zachowanie funkcjonalności pomieszczeń. Zostało to już udowodnione lata temu, że kolor ścian wpływa na naszą psychikę, to jak funkcjonujemy i jaki mamy nastrój.

Czasami wspaniałym rozwiązaniem na brak koncepcji na pustą ścianę są tapety ścienne. Oczywiście dobierajmy je tak, aby jej przekaz pokrywał się z naszym charakterem i tym co chcemy osiągnąć. Dynamika? Spokój? harmonia?  To zależy od ciebie. Zaufaj intuicji i wybierz rozwiązanie, które zostanie z tobą na lata. Dobrze i prawidłowo zaprojektowaną przestrzeń poznamy po tym, że jest prosta i czytelna.

Aranżacja wnętrza i wybory na lata..

Nie istnieje żadna regułka ani formułka, która tyczy się dobrze zaprojektowanego wnętrza. Jeśli chcemy coś zmienić musimy przede wszystkim sprawić aby dobrze się czuć w danym wnętrzu.

Ważne, abyśmy znaleźli inspirację jeśli już zdecydujemy się na tapety ścienne – może to być ciekawe zdjęcie, które odwołuje się do natury ale równie dobrym rozwiązaniem będzie wykorzystanie czegoś co w sztuce nazywa się abstrakcją. Możemy wtedy dać upust naszym upodobaniom i gustom, wybierając ulubione kształty i kolory, które być może staną się zaczątkiem naszej koncepcji stylistycznej.

Warto pamiętać też o tym aby zachować zdrowy umiar, zbyt mocne przesadzenie z dodatkami i kolorami może wywołać odwrotny efekt a co za tym idzie? Wiadomo: w takim wnętrzu nie będziemy czuli się dobrze. Badania pokazują, że jeśli wnętrze jest mocno przesycone czujemy się nerwowi, nie możemy się skupić i mamy trudności ze spaniem.

To niesamowite jak ogólny wystrój mieszkania może wpłynąć na samopoczucie i zdrowie psychiczne. Jak mówi przysłowie  -nie ładne co ładne ale co się komu podoba.

Samopoczucie a wnętrze

Zgodnie z zasadą “pokaż mi swój dom, a powiem Ci kim jesteś”. Wystrój przypomina, że  dom ma być przede wszystkim oazą, miejscem do którego chętnie wraca się po trudach dnia i relaksuje się, zbierając siły na następny dzień. Z tego powodu odchodzi się od , minimalistycznych wnętrz na rzecz ciepłych, przytulnych aranżacji, jakie dostrzec można  m.in. dzięki temu co oferują tapety ścienne.

Nowoczesne, chłodne pomieszczenia ustąpią miejsca klimatycznym, swojskim wnętrzom, gdzie niczym w domu rodzinnym można będzie będzie czuć się przytulnie i bezpiecznie. Świetnie sprawdzą się przepiękne widoki na ścianie, miękkie sofy i fotele .

W nadchodzącym sezonie powinno się odchodzić od jasnych, perfekcyjnie zadbanych wnętrz, na rzecz wszystkiego co przywodzi na myśl naturę i powrót do korzeni.  Z całą pewnością powinniśmy iść w te nietuzinkowe rozwiązania jednak trzeba pamiętać aby zgodnie ze swoim stylem i naturą dobrać odpowiednie wystroje.

Warto szukać firm, które elastycznie dopasowują się do każdego klienta, dzięki takim miejscom dom nabierze charakteru i pazura. Goście na pewno również docenią takie rozwiązania. Ciekawostką jest, że styl mieszkania to odbicie charakteru właściciela. Cóż… wolność Tomku w swoim domku. Nie ważne co wybierzemy, ważne aby było to zgodne z nami.

Powrót lat  90tych?

Zapewne nie jeden z nas pamięta trend lat 90- tapety ścienne z wodospadami, pieskami, kotkami, lasem czy innymi dziwactwami. Przez wiele kolejnych lat były dla nas symbolem delikatnie mówiąc brzydoty i żadne z nas nie wyobrażał sobie, by kiedykolwiek znów  zwykłe gładkie ściany i prosty minimalizm. A jednak – od kilku lat tapety znów wracają i to z ogromnym hukiem!

 

Na przestrzeni lat przeszły ogromną metamorfozę – nie znajdziemy tu już badziewnych obrazków o złym kontraście, a raczej piękne tekstury w szerokiej rozdzielczości krajobrazów lub zwierząt, oryginalne wzory geometryczne czy grafiki. Możemy nawet umieścić na ścianie własne zdjęcie! Czy to nie brzmi zachęcająco?

 

Wyglądają bajecznie wszędzie- w sypialni, salonie, pokoju dziecięcym, patio a nawet w łazience. Idealnie może się sprawdzić jako optyczne powiększanie przestrzeni w małych pokojach, łazienkach. Wspaniałym pomysłem dla panów będzie „odpicowanie” garażu za pomocą tapet ściennych.

Już widzisz oczami wyobraźni jak to wygląda, dzięki takiemu zabiegowi uzyskasz niepowtarzalny styl. Nikt nie będzie miał takiego wnętrza jak ty.

Warto odejść od tradycyjnych nagich ścian aby dać upust swoim fantazjom. Jeśli wolimy podejście minimalistyczne ale cały czas głowimy się nad tym, czy zaszaleć i zainwestować w to udogodnienie wartop zauważyć, że tapeta wcale nie musi zajmować całej powierzchni ściany. Możemy z powodzeniem wykorzystać ją do wypełnienia wąskiej przestrzeni w kuchni, pomiędzy blatem i szafkami, albo jako pojedynczy pas urozmaicający gładkie ściany w łazience.

Ogranicza nas jedynie własna wyobraźnia! Takie dodatki z całą pewnością będą pobudzać wyobraźnie oraz inspirować swoją majestatycznością. Jeśli chcemy odmienić mieszkanie choć w małym stopniu warto zainwestować w fototapetę, która wniesie do naszego wnętrza swojego rodzaju klimat.

angielski francuski niemiecki hiszpański