Co obejmuje oraz jak wygląda masaż całościowy?

Co obejmuje oraz jak wygląda masaż całościowy?

Co obejmuje oraz jak wygląda masaż całościowy? Masaż całościowy jest niczym innym jak masażem od stóp do głów. Polecamy go wszystkim tym, którzy marzą o chwili relaksu oraz wytchnienia. Jest idealnym wyjściem dla osób zestresowanych, które są przepracowane i zestresowane. Nadają się także dla osób spędzających wolny czas na kanapie, czy też wręcz przeciwnie są bardzo aktywni.

Możemy powiedzieć, że masaż całościowy jest w zasadzie dla każdego. Obojętnie czy zależy nam, abyśmy otrzymali bardziej masaż leczniczy, klasyczny, relaksacyjny, to zostanie od dostosowany pod nasze potrzeby.

Jaki jest zakres masażu całościowego oraz ile czasu trwa?

Masaż całościowy trwa najczęściej od sześćdziesięciu do dziewięćdziesięciu minut. Różnica polega na częściach ciała, które będą masowane. Masażysta zazwyczaj poświęca więcej czasu na miejsca najbardziej przeciążone oraz spięte, czy też te, na które my sami chcielibyśmy, żeby zwrócił uwagę.

Zależnie od preferencji możemy wykonać go najpierw na leżeniu na brzuchu, a później oczywiście na plecach czy też odwrotnie. Jeśli się zdecydujemy na tą pierwszą opcję, to pierwsze masowane będą plecy, jak i także kark. Później następuje pora na łydki, stop oraz tył ud. Następnie kładziemy się na plecach.

Na początku będzie masowany przód nóg, a później obie nasze ręce. Jeśli taką chęć wyrazimy podczas dziewięćdziesiątego minutowego masażu jeśli możliwość włączenia w masaż brzuch oraz także pośladki.

Jeśli wolimy, aby masowany był kręgosłup na końcu, to masaż rozpoczyna się od leżenia na plecach. Najpierw masowane będą ręce, brzuch oraz także przód nóg. Po ułożeniu się na brzuchu masowane będą najpierw łydki oraz także tył ud, a później kark oraz plecy.

Do tego wykonany zostanie masaż ud i pośladków. Gdy masażysta wykonuje masaż całego ciała klasyczny, czy też masaż relaksacyjny całościowy kolejność masowanych części ciała jest identyczna.

Tak wygląda właśnie masaż standardowy całościowy. Oczywiście możemy modyfikować go zależnie od naszych potrzeb. W masaż całego ciała możemy włączyć masaż pośladków, wydłużyć na życzenie masaż pleców czy też wykonać znacznie intensywniejszy masaż woków stawów. W końcu zabiegi i masaże, które się wykonuje na całe ciało są na pewno dla Ciebie.

Wizyta u masażysty

Jeśli natrafiliśmy na profesjonalnego masażystę czy też fizjoterapeutą, to zostaniemy poproszeni po wejściu do gabinetu o zapoznanie się ze wszelkimi przeciwwskazaniami do masażu. Masażysta przeprowadzi z nami dokładny wywiad, który dotyczy naszego stanu zdrowia oraz także naszych indywidualnych potrzeb. Poza tym rozwieje wszelkie nasze obawy. Możemy również zostać zapytani o muzykę, którą preferujemy czy też zapach olejków eterycznych czy też o zapach oliwki, którą będziemy masowani. Jest to niesamowicie dobry dodatek do masażu. Potęguje na pewno jego relaksacyjne działanie.

Niestety bardzo często jest tak, że często czegoś się boimy czy też po prostu wstydzimy się pójść na masaż, bo nie wiemy, czy na masażu będziemy musieli się rozebrać. Bezpośrednio po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu oraz podpisaniu wszelkich potrzebnych zgód będziemy musieli się rozebrać. Możemy oczywiście zostać w bieliźnie lub też nawet w krótkich spodenkach, jeśli to będzie dla nas opcja dużo bardziej komfortowa.

Gdy już będziemy gotowi na masaż, to masażysta poprosi nas o położenie się na brzuchu czy też na plecach. Ważne jest, aby części ciała niemasowane były zakryte kocem czy też ręcznikiem. Oszczędzi nam to na pewno walki z przeziębieniem. Poczucie ciepła relaksuje dodatkowo i wprawia nas w pozytywny nastrój. Następnie nasz masażysta przechodzi już do wykonywania zabiegu.

Stosując przemiennie rozcieranie i głaskanie przygotowuje się poszczególne części ciała oraz stawów do dotyku oraz także dalszego masażu.

Po wykonaniu całego masażu, który z paragrafu poprzedniego już wiemy, co obejmuje, należy usiąść powoli, a następnie wstać oraz się ubrać. Po wyjściu z gabinetu, jeśli taka jest możliwość, warto odpocząć sobie chwilkę w poczekalni, napić się ciepłej herbatki, a później wrócić do domu.

Wybór masażysty

Najtrudniejsze jest wykonanie pierwszego kroku. W przypadku masażu zawsze pierwszym krokiem jest wybór masażysty. Mamy to szczęście, że znajdziemy sporo masażystów, którzy oferują swoje usługi. Możemy się wybrać do gabinetu masażu czy też do SPA.

Wybór należy do nas. Zarówno w jednym, jak i także w drugim miejscu znajdziemy dobrych masażystów. Musimy jednak wcześniej sprawdzić chociażby opinie o danych masażystach. Jeśli dotychczasowi klienci/pacjenci są zadowoleni (i to w większości), to możemy zaufać danemu specjaliście. Z kolei jeśli w opiniach widnieją w większości opinie negatywne, to raczej tego zaufania nie możemy mieć.

Nie chcemy przecież natrafić na osobę, która nie do końca zna się na swoim fachu i masaż przez nią wykonany nie przynosi kompletnie efektów. Liczymy na efekty dosyć szybkie oraz poprawiające nasz nastrój oraz także stan zdrowia (w przypadku masaży zdrowotnych). Na pewno wybierając odpowiedniego masażystę będziemy zadowoleni z efektów i będziemy chcieli więcej i więcej.

angielski francuski niemiecki hiszpański