Jak rozpocząć biznes z busami

Jak rozpocząć biznes z busami

Jak rozpocząć biznes z busami: firmy transportowe i  przeprowadzkowe cieszą się coraz większym powodzeniem w naszym kraju. Ludzie coraz częściej wynajmują wyspecjalizowane firmy przewozowe do przeprowadzek,  w trakcie imprez okolicznościowych, aby móc przewieźć gości w miejsce docelowe. Rozpoczęcie działalności w tej branży wiąże się z pewnymi kosztami jednak wynajem busów w gruncie rzeczy to opłacalny biznes. Na początku nie potrzebujemy dużej floty samochodów, wystarczy nam  jeden bus, którym to będziemy realizowali swoje zlecenie. Warto też określić jakimi dziedzinami przewozów chcemy się zająć mamy do wyboru kilka opcji w zależności od naszych preferencji.

Jak rozpocząć biznes z busami

Jeśli chcemy rozpocząć działalność w branży przeprowadzkowej i zacząć wynajmować naszego busa dla osób chcących przewieźć swoje prywatne rzeczy, z jednego mieszkania do drugiego. Nasz wkład własny będzie tak naprawdę bardzo mały. Jedyną rzeczą w jaką musimy zainwestować to sam bus. Dobrze, aby miał on w pełni wyposażoną pakę, która pozwoli zabezpieczyć przewożone rzeczy w trakcie transportu, a także demontowalną rampę, która pomoże przy załadunku oraz rozładunku mebli na wynajmowanego busa, przez naszych klientów. Tak jak wynajem aut dostawczych Szczecin.

Jeśli natomiast chodzi o klientów znajdą się oni sami, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu usługi jest naprawdę bardzo duże. Wystarczy wystawić ogłoszenie w jednym z popularnych serwisów ogłoszeniowych o możliwości przewożenia rzeczy. Codziennie tysiące osób zmieniają swoje miejsce zamieszkania, dlatego też chętnych nigdy nie będzie brakowało. Należy tylko pamiętać, aby ustalić odpowiednią stawkę za wynajem busa, w której dobrze jest ująć nie tylko koszty  paliwa, ale także koszt poświęconego czasu na załadunek oraz rozładunek i nasze wynagrodzenie jako kierowcy. Z czasem wynajem busów może okazać się dobrą interesem, warto wtedy zainwestować w kolejne samochody oraz pracowników, aby rozwijać swoją firmę.

Warto wspomnieć że w ciągu jednego dnia możemy wykonać przecież takim busem kilka kursów.  Ponadto jeśli nie jest do końca zapakowany można umówić na jedną trasę kilku klientów, którzy zrekompensują nam puste przebiegi. Ciekawym i często wykorzystywanym przez przedsiębiorców pomysłem, jest giełda transportowa, na której w łatwy sposób można wyszukać klientów, którzy z chęcią wynajmu nas bus do przetransportowania swojego towaru z miejsca A do miejsca B.

Na początku takiego biznesu związanego z wynajem busów niepotrzebne nam tak będzie tak naprawdę żadne zaplecze związane z dokumentacją oraz naprawami aut.  Dopiero w miarę rozwoju przedsiębiorstwa warto zainwestować w wydzielone pomieszczenie, w którym będą planowane wszystkie działania które mają być podjęte w najbliższym czasie, a także rozliczone transporty i wystawiane faktury dla klientów. Wynajem busów wiąże się z tym, że mogą zdarzyć się naprawy eksploatacyjne, dlatego warto przed rozpoczęciem działalności rozejrzeć się za zaprzyjaźnionym warsztatem, w którym będzie można ustalić atrakcyjne stawki za naprawę aut lub podpisać długoterminową umowę partnerską. Takie działanie pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, w okresie całej działalności przedsiębiorstwa.

Przewóz osób i ludzi wynajętym to sami jest bardziej skomplikowaną sprawy do takiej działalności potrzebna jest koncesja oraz zezwolenie na przewóz osób, aby ją zdobyć należy dokonać wszelkich formalności i spełnić warunki jakimi są posiadanie w stałej siedziby w jednym z państw członkowskich Unii Europejskiej,  posiadać nieposzlakowaną opinię w swoim miejscu zamieszkania, posiadać odpowiednie środki finansowe na uruchomienie takiej działalności oraz posiadać odpowiednie kompetencje i uprawnienia związane z kierowaniem tego typu aut (wynajem busa osobowego Szczecin). Dodatkowo warto wspomnieć, że busy przeznaczone pod wynajem na imprezy wraz z kierowcą, powinny być wyposażone w wygodne siedzenia z funkcją podgrzewania oraz wszelkie dogodności,  które są już na porządku dziennym, takie jak: klimatyzacja czy oświetlenie na całej długości busa, ciekawym urozmaiceniem będą również telewizory lub toalety zwłaszcza jeśli planujemy otworzyć linię przewozową na długich odcinkach trasy.

Marketing firmy zajmującej się wynajmem busów to bardzo ważna kwestia jak wspomnieliśmy na początku konkurencji w tej branży nie brakuje, dlatego dobrym pomysłem jest stworzenie własnej strony internetowej i umieszczenie na niej wszystkich niezbędnych informacji, wraz z cennikiem, telefonem kontaktowym, planem tras, zdjęciami posiadanych samochodów. Umieszczenie reklam własnej firmy na busach transportowych jest również skuteczną kampanią, w końcu będą one jeździły  po całej okolicy i mają być wynajmowane na wszelkiego rodzaju imprezy. Gdzie przebywa duża ilość osób, którymi mogą być nasi potencjalni przyszli klienci.

Działalności związanej z transportem i wynajmem busów do wszelkich  celów transportowych, jest pomysłem na biznes niewymagającym zbyt dużego nakładu finansowego na start,  dlatego też posiadając odpowiednie kwalifikacje warto przemyśleć taką decyzję i zacząć zarabiać na życie we własnej firmie.

angielski francuski niemiecki hiszpański