Jak wygląda wymiana wyświetlacza apple watch?

Jak wygląda wymiana wyświetlacza Apple Watch?

Jak wygląda wymiana wyświetlacza Apple Watch? Zegarek Apple Watch to prawdziwy hit sprzedażowy wśród zegarków na całym świecie. Statystyki wskazują, że obecnie sprzedaje się więcej jego sztuk niż klasycznego ROLEX’a! Pomimo niepodważalnych zalet tego modelu i jego ogromnej funkcjonalności, prawdziwym problemem pozostają szklane ekrany, które ulegają różnych usterkom – od zarysowań poprzez stłuczenia.

Co więcej, okazuje się, że wymiana wyświetlacza Apple Watch u producenta nie jest możliwa. Możliwa jest tylko wymiana całego zegarka, co często przewyższa jego wartość rynkową. Na szczęście można skorzystać z oferty serwisów w całym kraju, które podejmują się zadania, jakim jest wymiana wyświetlacza Apple Watch. Dzięki temu można cieszyć się wszystkimi jego funkcjami, ponosząc mniejsze straty niż w przypadku zakupu nowego modelu.

Wymiana wyświetlacza apple watch – podstawowe zasady

Aby możliwa była wymiana samej szybki, należy spełnić określone warunki. Bez ich zaistnienia nie jest możliwa realizacja usługi. W związku z tym należy się indywidualnie kontaktować z każdym serwisem, by ustalić, jakie warunki stawia przed właścicielem zegarka. Zwykle usługa realizowana jest na zasadach naprawy pogwarancyjnej. Najczęściej zasady są różne w zależności od konkretnej generacji zegarka.

Wymiana wyświetlacza apple watch Series 0 oraz Series 1

Dwie pierwszej generacje zegarka umożliwiają wymianę pojedynczego jego elementu, którym jest uszkodzona szybka. Aby proces przebiegł prawidłowo, niezbędna jest poprawna praca wyświetlacza. Co więcej, ekran dotykowy musi pracować w każdej części zegarka. Nie powinien się zacinać i powinien być czuły na każde dotknięcie. W przeciwnym razie konieczna jest wymiana całego modułu ekranu.

Wymiana wyświetlacza apple watch Series 2 oraz Series 3

W przypadku Apple Watch Series 2 oraz Series 3, wymiana szybki jest realizowana w każdym przypadku, gdy ekran dotykowy nie działa lub działa, albo jest sprawny tylko częściowo. W tych modelach szyba wymieniana jest w całości razem z digitizerem, czyli warstwą dotykową. Aby wymienić wyłącznie szybkę w tych wersjach smartwatcha wyświetlacz OLED musi prawidłowo wyświetlać obraz. W przeciwnym wypadku wymianie ulega cały moduł ekranu.

Wymiana wyświetlacza apple watch Series 4

Dla wersji Series 4 zegarka Apple Watch możliwa jest wymiana w każdym z przypadków, czyli gdy ekran dotykowy działa prawidłowo lub nie albo tylko częściowo. Różna jest jednak wtedy cena naprawy. Aby wymienić wyłącznie szybkę ekranu, konieczne jest posiadanie w pełni sprawnego wyświetlacza OLED, który prawidłowo wyświetla obraz. Jeśli ekran działa prawidłowo, to koszt wymiany jest mniejszy, ponieważ nie ma konieczności montażu całego wyświetlacza. 

Wymiana wyświetlacza apple watch Series 5

Jeśli chodzi o zegarek Apple Watch Series 5, który wyposażony jest w ekran always-on, można wymienić tylko szybę, gdy ekran dotykowy działa prawidłowo, Natomiast wymiana szyby wraz z digitizerem możliwa jest w przypadku, gdy dotyk jest niesprawny. W drugiej sytuacji cena wymiany jest znacznie wyższa niż w pierwszej wersji, ponieważ konieczny jest montaż digitizera.

Ile trwa wymiana szybki w Apple Watch?

Czas trwania wymiany uzależniony jest od konkretnego serwisu. Zwykle jednak nie zajmuje więcej niż od 4 do 6 dni roboczych. Długość realizacji jest uzależniona od powagi problemu, stopnia zużycia części, a także posiadania nowych części na wymianę czy doświadczenia serwisanta.

Czy po wymianie samej szybki Apple Watch zachowuje wodoszczelność?

Trudno określić, czy zegarek utrzyma swoją odporność na działanie wilgoci. Większość serwisów jest zgodna, że problematyczne nie jest zwykle używanie, czyli narażanie apple watcha na działanie wody podczas mycia rąk czy biegania w deszczu, jednak zanurzanie go w całości pod wodą może okazać się szkodliwe. W związku z tym nie są rekomendowane tego typu działania.

Czy Apple Watch po wymianie samej szybki zachowuje gwarancję producenta?

Wszelkiego rodzaju naprawy, czyli ingerencje w urządzenie automatycznie, niwelują prawa gwarancyjne, które przysługują klientowi po zakupie urządzenia. W związku z tym naprawa ekranu odbiera klientowi prawa gwarancyjne czy prawo do rękojmi. Niektóre serwisy udzielają jednak własnej gwarancji na wykonaną usługę. Należy to jednak sprawdzić przed zgłoszeniem zegarka do naprawy.

Czy Apple Watch po wymianie samej szybki działał tak samo jak przed nią?

Naprawa nie wpływa w żaden sposób na działanie Apple watcha. Odstępstwem od tej reguły jest model Series 3 GPS. Po wymianie szyby traci on funkcję wykrywania siły nacisku na ekran Force Touch. W pozostałych modelach  nie ma jednak takiego problemu.

Czy po wymianie całego wyświetlacza Apple Watch zachowuje swoje właściwości?

Najczęściej wymiana odbywa się bez wpływu na funkcjonalność zegarka. Czasami jednak niektóre modele wykazują problem ze sparowaniem kart płatniczych w ramach usługi Apple Pay. W związku z tym warto pamiętać, że po wymianie całego ekranu dotykowego, a nie szyby, usługa Apple Pay może być niedostępna. Pozostałe funkcje działają zwykle bez zmian.

angielski