Lakiery hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Lakiery hybrydowe zyskały w ciągu ostatnich lat ogromną popularność. Wiele kobiet, które raz zdecydowały się na manicure hybrydowy, już nigdy nie powróciło do malowania paznokci z użyciem zwykłych lakierów, których trwałość pozostawia wiele do życzenia https://elarto.pl/280-frezarki. Dlaczego warto używać lakierów hybrydowych? Co warto wiedzieć o manicure z ich użyciem? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

 

Czym są lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe są stosowane do stylizacji paznokci, podobnie jak lakiery zwykłe oraz żelowe. Manicure hybrydowy najtrafniej można określić połączeniem zwyczajnego lakieru z żelowym lakierem do paznokci. Mówiąc konkretniej, lakiery hybrydowe przypominają z wyglądu zwykły lakier, lecz ich właściwości są zbliżone bardziej do żelu, ponieważ mimo swojej płynnej konsystencji nie zastygają samoistnie na paznokciach. W celu utrwalenia manicure hybrydowego i przedłużenia jego trwałości należy umieścić pomalowane hybrydą paznokcie pod lampą LED bądź UV. Co zatem sprawia, że lakiery hybrydowe to nie żele? Istotną różnicą między hybrydą a żelem jest fakt, iż lakiery hybrydowe można usuwać z użyciem acetonu, natomiast żel należy spiłować. 

 

Jak wykonać manicure hybrydowy?

W celu wykonania manicure hybrydowego należy przede wszystkim przygotować we właściwy sposób płytki paznokcia. Aby to zrobić, trzeba najpierw nadać im odpowiedni kształt z użyciem pilnika, najlepiej szklanego bądź papierowego. Następnie należy usunąć skórki i zmatowić paznokcie z użyciem bloczka polerskiego. Kolejnym etapem przygotowania płytki jest odtłuszczenie paznokcia z użyciem cleanera. Kiedy mamy już przygotowaną płytkę, można przystąpić do nakładania produktów. Najpierw należy nałożyć bazę, następnie lakier hybrydowy w wybranym przez siebie odcieniu, dwa razy. Całość należy utrwalić za pomocą top coatu. Należy jednak pamiętać o tym, aby każda z warstw była cienka i została utwardzona pod lampą LED bądź UV. Czas utrwalania pod lampą jest zależny od pigmentacji, a także mocy lampy i jej modelu.

 

Lakiery hybrydowe – zalety

Lakiery hybrydowe w porównaniu do lakieru zwykłego i lakieru żelowego mają więcej zalet. Największą korzyścią związaną ze stosowaniem lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Paznokcie pokryte hybrydą są idealne nawet do trzech tygodni. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykłego lakieru. hybryda nie ma tendencji do odpryskiwania. Oprócz tego, manicure hybrydowy wyróżnia się niesamowitym połyskiem. Lakiery hybrydowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i jest możliwe wykonywanie na nich rozmaitych wzorów w zależności od upodobań. Wiele Pań ceni sobie manicure hybrydowy z tego względu, iż mogą mieć piękne, długie i niełamliwe paznokcie.

ZOBACZ KONIECZNIE:

 

Usuwanie lakiery hybrydowego krok po kroku

Usunięcie lakieru hybrydowego mogłoby się wydawać skomplikowaną procedurą biorąc pod uwagę jego wyjątkową trwałość. Nic bardziej mylnego. Aby pozbyć się manicure hybrydowego, należy najpierw z użyciem bloczka polerskiego zmatowić warstwę topu, dzięki czemu będzie łatwiej przeprowadzić całą procedurę ściągania hybrydy. Po wykonaniu tego kroku, należy z użyciem acetonu bądź zmywacza do paznokci z jego dodatkiem nasączyć specjalną folię do usuwania lakieru hybrydowego i owinąć nimi paznokcie. Po kilku-kilkunastu minutach należy z użyciem drewnianego patyczka usunąć manicure https://elarto.pl/280-frezarki. Po zakończeniu tej procedury należy jeszcze pamiętać, aby nałożyć na płytkę paznokcia pielęgnującą oliwkę.

 

Formuła oraz skład lakierów hybrydowych

Konsystencja lakieru hybrydowego przypomina żel –  nie jest ani za rzadka, ani zbyt gęsta. Dzięki temu nakładanie hybrydy nie wiąże się z powstawaniem smug oraz zacieków. Ponadto sama aplikacja lakieru hybrydowego jest niezwykle komfortowa i umożliwia równomierne nałożenie produktu bez zalania skórek. 

Jeżeli zaś chodzi o skład lakierów hybrydowych to przede wszystkim jest on zależny od danego producenta. Na rynku są dostępne standardowe hybrydy, a także lakiery MONO. Lakiery MONO to innowacyjne produkty, ponieważ do ich stosowania nie jest konieczne nakładanie bazy i utrwalanie ich za pomocą topu. Aby móc cieszyć się manicure, wystarczy nałożyć dwie warstwy takiego lakieru. Formuła 3 w 1 charakteryzuje się trwałością od jednego do nawet dwóch tygodni.

 

Gdzie wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy dla wielu osób może być bardzo prosty do wykonania samodzielnie w domu – nie jest to skomplikowane, wystarczy wykonać tylko kilka kroków i zaopatrzyć się w niezbędne produkty oraz lampę LED bądź UV. Jeżeli jednak zależy nam na profesjonalnym wykonaniu i trwałym efekcie, warto oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Osoby mające problemy z równomiernym rozprowadzeniem zwykłego lakieru po płytce paznokcia, a także borykające się z częstym zalewaniem skórek lakierem, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się na manicure hybrydowy do salonu kosmetycznego. Jeżeli natomiast zwykły manicure nie sprawia Ci żadnych trudności, to nałożenie lakieru hybrydowego z pewnością przebiegnie pomyślnie. Należy jednak pamiętać, że nakładając hybrydy w domu, a nie u profesjonalnej kosmetyczki. powinno się posiadać wysokiej jakości produkty i porządną lampę, tak aby efekt był wart wykonanej pracy.

 

 

angielski