Lakiery hybrydowe - co warto o nich wiedzieć?

Lakiery hybrydowe – co warto o nich wiedzieć?

Lakiery hybrydowe – co warto o nich wiedzieć? Lakiery hybrydowe zyskały w ciągu ostatnich lat ogromną popularność. Wiele kobiet, które raz zdecydowały się na manicure hybrydowy, już nigdy nie powróciło do malowania paznokci z użyciem zwykłych lakierów, których trwałość pozostawia wiele do życzenia. Dlaczego warto używać lakierów hybrydowych? Co warto wiedzieć o manicure z ich użyciem? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Czym są lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe są stosowane do stylizacji paznokci, podobnie jak lakiery zwykłe oraz żelowe. Manicure hybrydowy najtrafniej można określić połączeniem zwyczajnego lakieru z żelowym lakierem do paznokci. Mówiąc konkretniej, lakiery hybrydowe przypominają z wyglądu zwykły lakier, lecz ich właściwości są zbliżone bardziej do żelu, ponieważ mimo swojej płynnej konsystencji nie zastygają samoistnie na paznokciach. W celu utrwalenia manicure hybrydowego i przedłużenia jego trwałości należy umieścić pomalowane hybrydą paznokcie pod lampą LED bądź UV. Co zatem sprawia, że lakiery hybrydowe to nie żele? Istotną różnicą między hybrydą a żelem jest fakt, iż lakiery hybrydowe można usuwać z użyciem acetonu, natomiast żel należy spiłować. 

Jak wykonać manicure hybrydowy?

W celu wykonania manicure hybrydowego należy przede wszystkim przygotować we właściwy sposób płytki paznokcia. Aby to zrobić, trzeba najpierw nadać im odpowiedni kształt z użyciem pilnika, najlepiej szklanego bądź papierowego. Następnie należy usunąć skórki i zmatowić paznokcie z użyciem bloczka polerskiego. Kolejnym etapem przygotowania płytki jest odtłuszczenie paznokcia z użyciem cleanera. Kiedy mamy już przygotowaną płytkę, można przystąpić do nakładania produktów. Najpierw należy nałożyć bazę, następnie lakier hybrydowy w wybranym przez siebie odcieniu, dwa razy. Całość należy utrwalić za pomocą top coatu. Należy jednak pamiętać o tym, aby każda z warstw była cienka i została utwardzona pod lampą LED bądź UV. Czas utrwalania pod lampą jest zależny od pigmentacji, a także mocy lampy i jej modelu.Lakiery hybrydowe - co warto o nich wiedzieć?

Lakiery hybrydowe – zalety

Lakiery hybrydowe w porównaniu do lakieru zwykłego i lakieru żelowego mają więcej zalet. Największą korzyścią związaną ze stosowaniem lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Paznokcie pokryte hybrydą są idealne nawet do trzech tygodni. Ponadto, w przeciwieństwie do zwykłego lakieru. hybryda nie ma tendencji do odpryskiwania. Oprócz tego, manicure hybrydowy wyróżnia się niesamowitym połyskiem. Lakiery hybrydowe są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i jest możliwe wykonywanie na nich rozmaitych wzorów w zależności od upodobań. Wiele Pań ceni sobie manicure hybrydowy z tego względu, iż mogą mieć piękne, długie i niełamliwe paznokcie.

Usuwanie lakiery hybrydowego krok po kroku

Usunięcie lakieru hybrydowego mogłoby się wydawać skomplikowaną procedurą biorąc pod uwagę jego wyjątkową trwałość. Nic bardziej mylnego. Aby pozbyć się manicure hybrydowego, należy najpierw z użyciem bloczka polerskiego zmatowić warstwę topu, dzięki czemu będzie łatwiej przeprowadzić całą procedurę ściągania hybrydy. Po wykonaniu tego kroku, należy z użyciem acetonu bądź zmywacza do paznokci z jego dodatkiem nasączyć specjalną folię do usuwania lakieru hybrydowego i owinąć nimi paznokcie. Po kilku-kilkunastu minutach należy z użyciem drewnianego patyczka usunąć manicure. Po zakończeniu tej procedury należy jeszcze pamiętać, aby nałożyć na płytkę paznokcia pielęgnującą oliwkę.

Formuła oraz skład lakierów hybrydowych

Konsystencja lakieru hybrydowego przypomina żel –  nie jest ani za rzadka, ani zbyt gęsta. Dzięki temu nakładanie hybrydy nie wiąże się z powstawaniem smug oraz zacieków. Ponadto sama aplikacja lakieru hybrydowego jest niezwykle komfortowa i umożliwia równomierne nałożenie produktu bez zalania skórek. 

Jeżeli zaś chodzi o skład lakierów hybrydowych to przede wszystkim jest on zależny od danego producenta. Na rynku są dostępne standardowe hybrydy, a także lakiery MONO. Lakiery MONO to innowacyjne produkty, ponieważ do ich stosowania nie jest konieczne nakładanie bazy i utrwalanie ich za pomocą topu. Aby móc cieszyć się manicure, wystarczy nałożyć dwie warstwy takiego lakieru. Formuła 3 w 1 charakteryzuje się trwałością od jednego do nawet dwóch tygodni.

Gdzie wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy dla wielu osób może być bardzo prosty do wykonania samodzielnie w domu – nie jest to skomplikowane, wystarczy wykonać tylko kilka kroków i zaopatrzyć się w niezbędne produkty oraz lampę LED bądź UV. Jeżeli jednak zależy nam na profesjonalnym wykonaniu i trwałym efekcie, warto oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki. Osoby mające problemy z równomiernym rozprowadzeniem zwykłego lakieru po płytce paznokcia, a także borykające się z częstym zalewaniem skórek lakierem, to najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie się na manicure hybrydowy do salonu kosmetycznego. Jeżeli natomiast zwykły manicure nie sprawia Ci żadnych trudności, to nałożenie lakieru hybrydowego z pewnością przebiegnie pomyślnie. Należy jednak pamiętać, że nakładając hybrydy w domu, a nie u profesjonalnej kosmetyczki. powinno się posiadać wysokiej jakości produkty i porządną lampę, tak aby efekt był wart wykonanej pracy.

angielski